| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar putea face cineva pentru a uita persoana iubita? happy

Răspuns Câştigător
| Anne12345 a răspuns:

Nu poti face nimic. Nu ai cum sa o uiti. Pur si simplu nu exista uitare, ci doar ignorare. Ocupa-ti si tu timpul cu altceva si incearca sa nu te mai gandesti la persoana respectiva. Chiar daca e dificil, o sa aiba rezultate. Iar atunci cand te gandesti la aceea persona involuntar, aminteste-ti ce s-a intamplat rau intre voi, nu amintirile placute ...astfel o sa fie mai usor! [ vorbesc din propria experienta ].

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa o dai jos de pe piedestal.''Vai, ce dor mi-e de el,cum ma tinea in brate,nu mai gasesc altul,toti sunt niste porci,il urasc,il vreau inapoi,de ce,unde am gresit, are pe alta, de ce nu ma iubeste'' suna familiar?!

Astea sunt etapele.Mai intai te simti debusolat, dragostea pune fara flacara, iar apoi uiti. Dispare totul in negura.

| Ofiintă a răspuns:

Nimic!
timpul le va sterge pe toate...

| rainb0w a răspuns:

Nimic. Imposibil. happy

| leni a răspuns:

De acord cu anne 194