| croissant a întrebat:

Ce ar trebui sa conteze aspectul lui fizic, inaltimea etc sau ceea ce ma face sa simt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar trebui sa conteze? Seriozitatea lui si capacitatea lui de a mentine un viitor pentru relatie/o viitoare familie. Si caracterul lui sa va complementati unul pe celalalt.

Nu aspectul, nu inaltimea, nu cum te face sa te simti.
NICI UNA! Dintre ele.
Astea sunt niste lucruri superficiale.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul conteaza, fizicul si personalitatea, inaltimea, sa te faca sa te simti bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tu alegi o fatã dupã criteriile astea? Nu e de mirare ca esti singur.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai important criteriu al meu este sinceritatea, seriozitatea, simtul umorului, sa ne placem recipric, sa ne intelegem, sunt prea pretentios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Prima datã intreaba te pe tine daca ai toate "calitatile" astea, dupã raspundeti singur.
Automat partenera sa-ti fie egalã la "pretentii" sau sub tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu deja le posedez, desigur nu in mod idealist, absolut, nu exista asa ceva

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ceea ce te face să simți
Adică asta cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce te face sa simți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te simti, cum? Si daca dispare ceea ce simti dispare tot? Spre exemplu daca eu simt ceva pentru tine inseamna doar ca ai câstigat "game-ul". La fel si invers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dacă dispare ceea ce simți dispare tot?"Pai nu despre asta e vorba? Dacă tu simți ceva pentru mine nu înseamnă ca am câștigat nimic, înseamnă ca îți place caracterul/aspectul/compania mea, felul in care te fac sa te simți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era vorba ca iti ofera o mai mare incredere in tine ca atragi multi cu caracterul si toate cele. Pentru ca nu-ti pasa ce simt eu sau altcineva pentru tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi oferă încredere, da.Si satisfacție.
Depinde.Imi pasa ce simt unii pentru mine pentru ca pot profita.Sau pentru ca e reciproc.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Adevarul este ca prima data la o persoana iti place fizicul si dupa ce cunosti persoana respectiva mai bine o data cu timpul te atasezi si sufleteste.La mine asa s-a intamplat.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cat de mult te face sa simti. Daca o are groasa si simti ca iese zeama din tine cand ti-o infige, apoi aia e tot ce trebuie, ce simti.

| llleo a răspuns:

Dacă te simți bine și fericită atunci când ești in preajma lui, asta ar trebui să conteze. E de prisos dacă e frumos și nu te simți bine lângă el. Ai să vezi. laughing În cazul în care le are pe-amândouă, ia-l de mână și fugi! laughing laughing

| Tormented0ne1 a răspuns:

Ar trebui să conteze ce vrei tu să conteze.