| DeniZu a întrebat:

Ce ar trebui sa faca o fata pentru a trece de frica de a o face pentru prima data?

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Dacă această teamă există, înseamnă că nu este suficient de pregătită pentru a face acest pas.
Să aștepte până va fi suficient de informată despre riscuri, și bineînțeles, pregătită din toate punctele de vedere.
Baftă!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @DenuZu! Părerea mea este că nu ar trebui să o facă decât atunci când va fi pregătită și în acele momente nu va avea nici o teamă.
O seară cu zâmbe să ai!

| DeniZu explică (pentru IMPERIA):

Multumesc la fel ! :*

| Betty18 a răspuns:

Sa se relaxeze...si-in primul rand sa fie pregatita. s-o faca din iubire fara sa fie amenintata de iubit ca o paraseste daca nu o face, sa fie sigura ca e iubita caci nu oricine merita inocenta voastra! nu uita sa te prptejezi...

P.S In cel mai fericit caz sper ca ai macar 17 ani...

succes

| DeniZu explică:

Mersi de raspuns...dar...nu am intrebat de filme porno, barbati de 30-40 ani laughing oricum mersi >big grin

| DeniZu explică:

Nu am zis ca sunt eu cea care are frica de asta...am zis asa in general, pentru niste prietene de ale mele care si-au pus deja problema asta din cauza timpului in relatia de cuplu, si care, la un moment dat, baiatul ii propune ei sa faca si urmatorul pas, si frica fetei de a incerca din cauza durerii...

| anonymus a răspuns:

Sa bea un pic de alcool inainte.

| neverletmego a răspuns:

Daca ti-e frica inseamna ca nu esti pregatita pentru asta. Si daca nu esti pregatita nu o face pentru ca o sa regreti mai tarziu. O sa simti cand e momentu potrivit si persoana potrivita si atunci nu o sa-ti mai fie nici frica.

| carpediem a răspuns:

Parerea mea e sa nu o faci prea devreme, indicat e cat mai tarziu...dar nu prea tarziu. Oricum nu-ti mai pune intrbarea cand, iar cum au mai spus-o si altii vei sti cand a venit momentul. Ai totusi grija la vanatori care nu vor decat actul sexual in sine ca un bun de consum fara implicare emotionala, ori adevarata fericire vine din suflet nu de la miscarea du- te- vino. Poate gresesc s-au schimbat timpurile, insa tine cont ca e un pas ireversibil. Fii tu insati. Mult noroc, sanatate si fericire. Lucrurile nu sunt ceea ce par!

| memonelxd a răspuns:

Daca fata il iubeste pe acel baiat, cred ca n-ar trebui sa ii fie frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa codosesti virginele minore, e caz de puscherie. A turbat lupu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc iti e rusine sa recunosti ca tu esti aia care i e frica?straight face