| Alx966 a întrebat:

Ce aș putea face dacă am ajuns la 26 de ani aproape fără să fi avut vreodată o relație cu o fată? (Nu am sărutat, îmbrățișat sau ținut de mână niciodată). Nicio fată de când sunt nu m-a plăcut, iar când le invitam undeva mă refuzau.Ca aspect, nu mă consider nici frumos, nici urât. Am 1, 83 m și 68 kg, ochi verzi, păr castaniu (cam chelesc și e vizibil), am față de puștan de 17 ani.Sunt un tip introvertit și anxios. De asemenea, nu am carnet și nici mașină + sunt destul de sărac.

Am încercat de-a lungul timpului să îmi schimb freza, să am grijă mereu să fiu îngrijit, să fac mișcare, dar se pare că tot nicio fată nu m-a plăcut. De asemenea, am încercat să îmi înving timiditatea prin ședințe la psihologi (vreo 3) și tot nu am reușit să atrag nimic.

Mai e ceva de făcut?

26 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dar sa te imprietenesti cu fetele ai incercat? Tu cauti o relatie dar asta se construieste in timp. Nimeni nu vrea sa fie cu cineva pe care abia il cunoaste. Intai prietenia si apoi relatia. Eu asa consider ca e normal, sa existe prietenia ca fundatie pentru relatiei.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tinder

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu mi-am acceptat soarta.

Nu mai doresc scandal cu nimeni pe TPU.

Știu că nu mă voi însura niciodată dar deși sunt singur la 29 de ani, eu unul am o gașcă de prieteni din octombrie 2019 încoace plus un serviciu stabil din septembrie 2020 care m-a ajutat să trec mai departe peste moartea tatălui meu din septembrie 2019.

Și ieri și azi am ieșit prin oraș de exemplu cu prietenii mei prin oraș, am fost la un PUB, ne-am simțit bine câteva ore și uite așa...incet încet mai uit de singurătate...

Fruntea sus și gândește pozitiv, ai grijă de tine și sănătatea ta și mult succes în tot ceea ce îți propui.

| Drimmero a răspuns:

Si care e graba in a avea o relatie? se termina viata acum? Du-te fratioare si distreaza-te, fa-ti viata, esti tanar, nu astepta sa treaca viata pe langa tine stagnand cu gandul la relatie ca nu rezolvi nimic. E foarte bine ca ai identificat unele probleme si ai incercat sa le rezolvi, asta e un lucru bun, inseamna ca evoluezi si te descoperi mult mai bine, eu chiar nu inteleg de ce lumea se grabeste si cauta cu disperare sa aiba o relatie, ma depaseste.

| LoveSleep a răspuns:

Mai sunt multe de facut.
E clar ca problema nu e la aspectul fizic. Sau tu vezi pe strada numai femei cu modele?

Deci, ramane atitudinea, caracterul si felul tau de a fi.
Daca esti un tip cat de cat inteligent si ai un caracter ok -nu crezi ca femeia trebuie sa stea la cratita si o iei pa bataie daca se uita barbatii la ea-, ar trebui sa fii ok si aici.

Asa ca, avem un castigator, esti praf la atitudine. Se vede de la o posta ca esti virgin, nesigur pe tine, complexat si timid.

Singurul mod prin care poti scapa de lucrurile astea e exercitiul. Du-te in orasul vecin, iesi in parc si incearca sa vorbesti cu toate tipele pe care le vezi. Vezi ce se intampla cand te refuza si cum se comporta ele cu tine, in raport cu actiunile tale.

Daca crezi ca asta e cringe sau aiurea, stai linistit ca n-o sa mori virgin. Cel mai probabil vei gasi pe cineva, pe care o vei cere imediat de sotie ca sa te asiguri ca nu pleaca, o sa te plictisesti de ea dupa 2 luni si o sa-ti petreci restul vietii scarbit de tot ce reprezinta ea, pentru ca stii ca e singura ta sansa, deci nu poti pleca.

| J0B0MAT a răspuns:

Să îți iei carnet(dacă nu șofer) mașină și să devi bogat.

| Alx966 explică (pentru J0B0MAT):

Să devin bogat, foarte ușor de zis, mai ales în România. Și, pe deasupra, să devin provider pentru o tipă? Nu aș accepta.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Alx966):

Asta era varianta care merge la sigur. Altfel așteaptă până întâlnești una care să te iubească așa cum ești, dacă există.

| wildthing a răspuns (pentru Alx966):

Nu vrei sa devii 'provider" pentru o tipa? Tu nu intelegi ca toate vor bani? Cele mai diplomate o vor "impacheta" in expresia "am nevoie de stabilitate", dar tot aia inseamna...vor unul cu bani.

| Alx966 explică (pentru wildthing):

Și atunci, de ce există o grămadă de oameni săraci și foarte săraci cu relații și căsnicii fericite?

| wildthing a răspuns (pentru Alx966):

Casnicii fericite? Ce visator esti!
De ce exista oameni saraci cu relatii? Pentru ca nu sunt destui cu bani ca sa se ajunga la toate, iar la un moment dat femeia se uita la ea si isi da seama cam ce isi permite.
Sigur ca daca te cheama Chris Hemsworth, poti sa ai femei care eventual sa te intretina ele chiar, daca nu ai bani...dar in general, noi, muritorii de rand, trebuie sa fim "provideri".

| Cehoslovacia a răspuns (pentru wildthing):

Toate prapaditele si nasparlitele vor d-aia cu bani laughing

| wildthing a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Exact, pana si alea.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru wildthing):

Femeia cum o educi asa o ai, eu pe toate cu care am fost am incercat sa le educ si sa le implementez mentalitatea mea, d-asta nu ma vrea nimeni happy
tot ce poti sa faci e sa gasesti una si sa stii sa o educi, sa nu-i permiti sa ridice tonul la barbat, sa ai control absolut la bani si mai multe, dar imi sar femeile in cap laughing

| Alx966 explică (pentru wildthing):

Atunci, să mor eu dacă am eu vreo șansă. Cu aspectul meu mediocru spre sub mediocru, timid și depresiv și rupt în fund.

| Alx966 explică (pentru Cehoslovacia):

Mamă, ce gândire de secol XIX. Să știi că au trecut de mult vremurile când femeia nu avea niciun drept, ci doar stătea la cratiță, făcea curat și stătea drepți în fața barbătului.
Că bărbatul nu e șeful femeii. Și dacă îndrăznește să ridice tonul la bărbat, ce se întâmplă, ajunge bătută? Păi e dictatură. Femeia e egală în drepturi cu bărbatul.

| Cehoslovacia a răspuns (pentru Alx966):

Sunt primitiv, raman cu conceptiile mele comuniste.

| SG1995 a răspuns:

1. Nu lua sfaturile incelilor frustrați de aici.
2. Nu te concetra obsesiv cu chestia asta, cu cât ești mai disperat cu atât e mai nașpa.
3. Fii okay cu tine, atâta timp cât tu nu îți dai valoare și te subestimezi, automat că altcineva nu te va iubi dacă tu nu o faci.
4. Problema ta principală nu e că nu fooți ci faptul că ai anxietate socială, dacă terapia nu ajută mergi la un psihiatru, poate va fi de folos.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

"Mai e ceva de facut?" Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Improve your carisma:

https://www.traininguri.ro/charisma/

| Jus7t a răspuns:

No, alții au avut mașina și carnet și au murit la 19, 20, 29 etc.
Chiar acum ceva zile am auzit ce s-a întâmplat cu niște tineri (nu ma uit la TV, ce mai citesc întâmplător pe net) și e destul de trist, sa mori așa.

Deci, sfatul meu e sa încerci sa ramai pozitiv cumva, sa nu mai pui preț așa mult pe un carnet și pe o mașină.
Sa cauți sa te îmbunătățești pe tine, un pic azi, un pic mâine.
Nu are rost sa te gândești mereu la ce nu ai.
Încearcă chestii noi, asculta podcasturi și uita te la cât mai multe video-uri cu oameni mai inteligenți și sa iei ce e bun.
Eu când ma uit la ceva ori ascult ceva, din alea 15.000 de idei iau doar câteva și uneori le și modific laughing (exagerez dar înțelegi tu).

Capul sus și multa bafta.
Sala dacă poți sa faci, ori măcar sa iei o gantera ceva ( citește despre beneficiile sportului).
Take care.

| UnulSimplu312 a răspuns:

"Vrei ceva ce nu ai mai avut in viata ta? atunci trebuie sa faci ceva ce nu ai mai facut in viata ta" Apucate de sala citit. si ia ti un caine care sa te ajute cu anxietatea

| Emma24dsxd a răspuns:

Nu e capat de lume, fi sigur ca alea pe interes se uita daca ai masina sau bani multi si asa ceva nu iti trebuie decat sa ai una asa mai bine lipsa, stai calm o sa apara si cineva pentru tine cand nu te astepti, incearca sa te imprietenesti cu fete poarta te normal nu te chinui sa impresionezi cand cineva te place asa cum esti, aia se numeste dragoste nu toate falsitatile din ziua de azi

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Inainte sa incepi sa cauti o relatie, incearca sa duci lucrurile o etapa mai in spate, incercand doar sa fii prieten cu fetele pentru a vedea ce mentalitate au si cum gandesc. Prin asta, ele te pot recomanda sau iti pot face cunostinta cu alte fete care sa te placa. In aceelasi timp, daca incerci prea mult nu o sa gasesti niciodata o relatie, pentru ca o sa fii prea focusat pe acest aspect si se poate sa ratez multe fete care nu sunt dispuse sa se arunce intr-o relatie, dar le-ar placea o prietenie cu tine.
Mult succes!

| Fabioluigi a răspuns:

Du-te la sală și fetele o sa fie înebunite de pectorali și încearcă să nu pari disperat în fața lor

| Loialanime a răspuns:

Încearcă cu băieți