| alex6630 a întrebat:

Ce asi putea vorbii cu o fata la telefon? O cunosc doar de 3 zile si am vb doar pe mess cu ea si 2 min la tele si nu stiu ce sa zic dar am emotii si nu stiu ce subiecte sa pornesc practic nu stiu ce sa zic. Ma puteti ajuta?
P. S: Am17 ani iar ea are 16.

4 răspunsuri:
| Ionut a răspuns:

Alex, Alex...
Toti avem fluturasi in stomac cand vorbim cu partenerul visat, dar fi tare, ia-ti inima in dinti si invit-o la un suc si vorbiti deschis, arata-i ce simti, spune-i asta.
Subiecte hmm. Cauta ceva ce va intereseaza pe amandoi, ca de exemplu : filmele, muzica, actorii preferati, cartile, amanti, dezamagiri, glume, bancuri, sfaturi.
Dar cel si cel mai bine ar fi sa iesiti mai des ca sa va cunoasteti.

P.S: SUCCES!

| lime_3980 a răspuns:

Ai putea incepe cu subiecte generale: tari in care si-ar dori sa mearga, ce mancare ii place, ce hobbyuri are... in orice caz de obicei nu incepi cu dragostea, dar acum depinde cum evolueaza discutia.

| Daliutza a răspuns:

Pai esti mare alex.a. daca ai emoti inseamna ca fata isi cam face de cap in sufletelu tau.pai intreab-o ce ii place ce filme muzica iesi cu a daca sunteti din acelasi oras fi tu insati sa nu te pierzi in minciuni mult noroc si te astept cu o noua intrtebare despre fatu ca asta

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pai intreab-o ce a mai facut, daca vrea sa iasa la un suc, ii povestesti despre tine, ii zici pe unde ai fost (munte, mare, etc) gasesti tu.