| Utilizatoare123 a întrebat:

Ce ați crede dacă ați avea o iubită care nu e deloc geloasă? Adică vă lasă să vă întâlniți cu amice, are încredere când stați până târziu, nu vă tachinează cu telefoanele, e ok când râdeți cu prietenele ei etc. O persoană foarte relaxată. V-ați dori să fie puțin geloasă? V-ar da de gândit? Sau ați fi ok cu asta?

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca nu e geloasa, cred ca nu ma iubeste.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O fata care se comporta așa nu ii pasa deloc de tine

| mihai69 a răspuns:

As crede că nu-i adevărat!winking

| Drimmero a răspuns:

Pe o parte e bine, ar fi ideal sa nu te bata la cap, iar pe de alta parte parca suna a indiferenta ceea ce ti-ar da de gandit putin, trebuie pusa in balanta situatia. Macar sa spuna ce ar deranja-o, daca nici asta nu spune e cam clar ca nu prea da 2 bani pe relatie.

| dullcat a răspuns:

As crede ca este un om care nu are insecuritati si stie ce doreste. Gelozia apare din insecuritatile proprii, din nesiguranta si frica de abandon, este o proiectare a acestor emotii negative asupra partenerului.

| anonim3247 a răspuns:

Rar să fie una așa.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Azi am mâncat ardei umpluți

| Kaonashii a răspuns:

Cred ca nepasarea la nivelul asta deja comunica altceva decat sentimente profunde. Si zic asta ca persoana care nu e deloc geloasa, dar uneori cred ca trebuie sa-i arati persoanei ca vrei sa fie ''a ta'', si nu la modul ala posesiv, doar sa vrei sa stii ca ii pasa de tine si sentimentul e reciproc. Pare genul de tipa careia ii zici vreau sa ne despartim si ea zice ''ok''. Daca iubesti foarte mult un om nu ai cum sa nu te sperie macar putin ca te-ar putea parasi intr-o zi.

| Cristi9997 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa-mi faca crize de gelozie dar doar cand o am in ea : P in rest vreau pace si liniste. Baby.

| steamrogue77 a răspuns:

Care nu este deloc geloasa este ok, problema este ca nu exista prietena intre un baiat si o fata, mereu va exista o tensiune sexuala, cine iti spune altceva, te minte.

| Utilizatoare123 explică (pentru steamrogue77):

Poate exista prietenie, daca tensiunea sexuala e ignorata. Nu inseamna ca va sari pe ea, totul tine de ratiune si autocontrol. Dar depinde, daca oamenii nu se plac absolut deloc fizic, tensiunea nu exista.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Crezi ce vrei, o sa te convingi tu mai târziulaughing
Nu ai cum sa spui ca prietenul tău iese cu o alta fata, doar ca "prieteni"

| AlinnaV a răspuns:

Asta se numește o persoana normala la cap care e sigura pe ea si stie ce isi doreste. Nu e normal sa ai sentimente de gelozie si nici sa te uiti si sa verifici in telefonul celuilalt. Oricum minciuna se afla si fara sa stai sa investighezi ce face celalalt. Iar apoi mai este si încrederea, daca amandoi sunt deschisi si stiu cum sa comunice, gelozia nici nu are ce sa caute in relatia aceea. E trist ca totusi sunt mult prea multe persoane tot mai nesigure pe ele si aud tot felul de povesti de gelozie de eu una, ca femeie, nu mi-as bate capul. Daca mie mi-ar veni unu cu gelozii in cap, il trimit inapoi de unde a venit, ca de asa ceva nu am nevoie laughing)