| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Si va rog nu radeti de mineeecryingcrying

pFF, toate prietenele si colegele mele se penseaza, asa ca m-am hotarat s-o fac si eu. Dar cu ce? Mama mea nu foloseste penseta, asa ca...am folosit o forfecutza de unghii (va rog nu radeti ca sunt disperata) Bun, la inceput le-am dat o forma frumoasa sprancenelor, nimic de comentat, dar dupa aceea m-am gandit " ia sa mai i-au putin din ele?" si m-am apucat sa i-au din spranceana stanga. Pff, i-am dat o forma tare nasoala. Dar acum asta e. Acum am o spranceana frumoasa si alta...ca satana! (norocul meu ca la distanta nu se vede asa bine, pff) Ce ma faaaaaaaac?! (m-am gandit s-o fac si pe cea dreapta la fel, dar mai bine lasa! )

Intrebarea mea este: cam in cat timp imi va creste parul la loc? 2) Mi se va indesi?! 3) Crede-ti ca-mi vor creste stramb sprancenele dupa ce le-am "tuns"?!

HEEEEEEEEEEEEEEEEEELP dau voturi si 100 de funde numa ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Recomandarea mea este sa iti cumperi o penseta, nu e scumpa, in al 2 lea rand foloseste ulei de ricin pentru ati creste mai repede cealalta spranceana si sa ii dai forma ca si celeilalte. Daca nu iti iasa asa km doresti, du-te la salon sa ti le faca la fel p am2.si eu m am pensat singura, dar cu penseta, si mi -au iesit superwinkingbafta

| BeautyTeacher a răspuns:

Hei stai calma.Du-te repede la farmacie sau la plafar si cumpara-ti o sticluta de ulei de ricin la 5 lei sau ceva de genu si da-te pe ambele spancene in fiecare seara, asta va ajuta sa creasca mai repede. Dupa ce cresc inapoi la forma lor naturala, du-te la salon si penseaza-te acolo! ca sa le mentii forma data de salon cumparat i o penseta ca nu e asa scumpa si i ati firele care scresc in plus!

| R_8074 a răspuns:

Daca astepti putin o sa iti creasca la loc, nu le mai face nimic, lasa.le asa, pana o sa creasca si eu zic dupa aia sa te duci la un salon sa iti dea cineva forma si dupa aia te faci tu singura, eu asa am facut. Deocamdata lasa.le asa. O sa iti creasca in 1-2 saptamani depinde

| Izzaabellaa a răspuns:

Le dai cu ulei de richins si ti se vor indesi si vor creste succes si data viitoare du-te la un salon

good luck

| RoxXxiIi a răspuns:

In vreo juma' de an o sa creascastraight face
Si nu nu iti vor creste strambbatting eyelashes
Ieu zic sa te duci la un salon sau ceva si o sa te faca aia superbatting eyelashes

| BRG a răspuns:

Sărut mînuța î mi pare rău de ce ți s-a întîmplat, de ce nu te-ai dus la un coafor să te penseze o specialistă? părul la loc cred că va crește în 2 săptămîni, iar dacă va fi des sau nu nu știm, rămîne de văzut. O zi frumoasă să ai.

| theocooltheocool a răspuns:

Pai ai putea sa dai cu ulei de ricin ca ajuta la cresterea parului. i pana iti creste da-i cu creion ca sa iti acopere golurile.si dupa ce iti creste du-te si tu la un salon ceva ca nu e foarte scump:p