| PrettyLiar94 a întrebat:

Ce ati face daca ati afla ca sunteti insarcinate, voi inca locuind cu parintii ( care nu ar fi de acord sa aveti un copil, deoarece n aveti varsta potrivita), neavand serviciu si fiind prea tarziu sa faceti avort? Iar iubitul nu ar vrea copil, deoarece nu are posibilitate financiara sa il creasca.
Iar pt baieti, ce ati face in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

N-as face nimic,fiindca nu mi s-ar intampla niciodata o situatie de genul.
Adica serios,cum poti ramane insarcinata si abia dupa realizezi ca ai facut cea mai mare greseala din viata ta,minora fiind, parintii impotriva ta, exclusa posibilitatea de a face avort iar iubitul ia-l de unde nu-i?!
Ce **** de situatie e asta? Oribil, ingrozitor
de ce ti-e gandul la asa ceva?
e mai bine sa evitam situatiile astea si nu sa gandim "ce as face daca..."
fii o persoana responsabila si gandeste-te mereu la riscurile pe care le poti avea in urma actiuniilor tale, asa iti va fi mai bine, crede-ma

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Barbatul e un nesimtit in situatia asta, cum adica nu vrea, conform legiilor va plati alocatia copilului si daca si mama va munci va putea creste copilu si singura n o fi singura, ca barbat as recunoaste ce imi apartine

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa va ganditi inainte dea face sex daca stiti sa o faceti in mod responsabil

| corbulalbrosu a răspuns:

Draga mea MarianaZaharia, as ramane indatorat pe viata daca mi-ai impartasi si mie din experienta ta vasta si indelungata (de 8 luni )asa cum mi-ai dat raspuns in mesajul tau care era formulat astfel: ""Imi pare rau ca nu am ID de mes deoarece ti-as fi dat informatii foarte folositoare tie din experienta mea sexuala foarte indelungata si fara evenimente/ intamplari neplacute""Ai ocazia sa o faci, sunt sigur ca mai sunt si altii dornici sa invete.

| corbulalbrosu a răspuns:

Si acest raspuns este inventat? nu esti tu MarianaZaharia? 8 Decembrie 2014 19:57

MarianaZaharia explică (pentru corbulalbrosu):

L-am citit, dar eu nu intru pe messenger, nu mai am ID de ceva timp hapyy PACAT iti puteam da multe informatii folositoare din experienta mea sexuala foarte indelungata si fara evenimente intamplari neplacute laughing Cine minte tu sau eu? Iti trimit sa te convingi ca tu nu indraznesti sa-ti asumi ca esti o impostoare in acest caz.
31 Decembrie 2014 17:34

MarianaZaharia explică:

@corbulalbrosu am zis doar ca nu am id laughing) si atat! Restul ai inventat sau ma confunzi.
Si deja deviezi de la subiect Cine inventeaza, cine deviaza, cine minte?

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu ce aberații vorbești fata mea.
Cum să afli că ești însărcinată când e prea târziu să faci avort?

| Lawliet14 a răspuns:

As incerca sa recastig sprijinul parintilor, acolo e cheia. Iar daca "tatal" nu ar dori sa munceasca pentru familia lui de acum inainte, ar trebui sa fie parasit de catre tine.

| grab a răspuns:

Il faci si gata. parintii daca vor sa te intretina cum e si normal or s-o faca. daca nu, il dai spre adoptie. nu doresc asta nimenui, dar normal ar fi ca parintii sa isi ajute fata crescandu-i copilul chiar daca aceasta a gresit facandu-l prea devreme. in timp se indreapta toate, copilul creste, fata se poate marita si poate avea si alti copii cu noul sot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as fi niciodata ca fata sa faca avort. Si sigur nu i-as lasa copilul pe cap, as contribui la ingrijirea lui.

| TanteMarianne a răspuns:

Greu as putea sa fac avort, dar mi-e mila de copil!
oricum nu-i cazul meu asta si nici nu o sa fie!

daca as fi baiat m-as gandi bine si poate as accepta copilul, chiar daca n-am bani sa-l cresc, o rezolvam ca parinte!
auzi de ce ne intrebi asa ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| elyfel a răspuns:

Direct spre adoptie si aia e nu are rost sa se chinuie 2 suflete pentru ce(ca cea mare n-a avut destula minte fie ca si parintii nu au stiut sa vorbeasca deschis despre asta).Am vorbit in general si strict pe subiect. big grin

| PrettyLiar94 explică:

@corbulalbrosu- nu am zis ca am facut eu ceva. Era doar o intrebare.

| PrettyLiar94 explică:

@corbulalbrosu am zis doar ca nu am id laughing) si atat! Restul ai inventat sau ma confunzi.
Si deja deviezi de la subiect

| PrettyLiar94 explică:

@corbulalbrosu, stiu ca te simti jignit ca nu ti am dat id, dar totusi...laughing) nu stiu ce vrei sa demonstrezi mintind pe aici, oricum nu ii pasa nimanui. Daca tot e asa fa print sa vad si eu cand am zis chestia cu experienta si restul laughing) get a lifeeeee

| PrettyLiar94 explică:

Oricum nu era despre mine intrebarea, departe de mine gandul de a fi gravida laughing) am pus o intrebare doar de curiozitate. Wtf?!

| Delyucka a răspuns:

Dai copilul unei prietene apropiate care stii ca iubeste copii sau il dai la adoptie.
Si asa ai rezolva toata situatia...
Sau daca inca e in burta te duci la spital si iti scoti copilul mai devreme, numai ca partea rea e ca moare...
Funda?

| Danny010198 a răspuns:

Ca si fata ar trebui sa îți dai seama destul de repede ca ești însărcinată si sa poți face avort. Daca as fi băiatul din contextul prezentat de tine, as considera ca fata mi-a ascuns faptul ca este însărcinată cu buna știință, ceea ce m-ar face sa nu am sentimente prea plăcute pentru ea. Desi intre noi fie vorba, cred ca si ca bbăiat daca ești atent cu iubita ta si interesat de sănătatea ei realizezi din timp ca ea este însărcinată ca sa poată face avort ( e o mare prostie sa faci un copil si sa mori defoame si tu si el, poate ca o fii păcat, dar eu nu sunt de acord sa lași copii sa aiba copii...e anormal, o sa fie un copil chinuit, alaturi de părinți. Daca totuși nu s-ar mai putea face avort, as considera ca prietena mea și-a bătut joc de mine si as considera ca acel copil îmi aparține mie si as face tot posibilul sa il păstrez doar eu si sa îmi da de viața mea acceptând ca undeva am gresit