| xFaith a întrebat:

Ce ati face daca prietenul vostru ar aduce vorba despre fostele lui prietene sau ce facea el in relatia respectiva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare un lucru rau sa povestim despre relatiile trecute cu actualul partener atat timp cat impactul emotional nu e de nicio parte prea mare. As putea suferi eu sau el amintindu-ne sau asociand anume lucruri din trecutul nostru. As incerca sa inregistez cat mai mult din ce imi povesteste, daca as fi fata in fata as fi atenta la limbajul paraverbal si cum relateaza, asa pot descoperi o particica din ce il deranjeaza si ce ii place, ce ia in considerare si ce nu, ce il enerveaza, ce il atinge etc. Si as aplica in relatie. As incerca totusi sa nu merg prea departe, sa nu par o vulpe, cand eu doar vreau sa fac un bine si sa invat lucruri noi ce imi pot fi utile, stii tu.
As povesti si eu, dar nu prea intime lucrurile sa nu fie (gen, ah, ce scufundari facea tipul!) si as parea interesata de ce are el de spus, dar as incerca sa ii captez si eu atentia cu ceva.

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Poţi să-ţi aminteşti de trecut dar nu te mai poţi întoarce în el. Spune-i că totul nu-şi mai are rostul acum. Contează prezentul şi viitorul!

| zăGhost a răspuns:

As incepe sa vorbesc si eu despre fostii prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-ar supara chestia asta pentru ca inseamna ca n-a depasit inca momentul, ceea ce e si enervant si trist in aceeasi masura.

| KMaddieK a răspuns:

I-as spune ca trecutul nu conteaza, conteaza doar prezentul si viitorul