| magura a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba "amanta perfecta"?

Răspuns Câştigător
| carmen_5367 a răspuns:

Amanta perfecta ...trebuie sa arate bine, sa nu vb mult, sa fie discreta, buna la pat si sa nu fie geloasa.

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...citind cele de mai jos, mi-am adus aminte k "mai bine e dusmanul binelui!"...cred ca se mai poate adauga sa fie si culta, sa poti discuta cu ea, sa stie dansa-eventual, ca Jasmine, sau oricum senzual, sa fie curata, gospodina, sportiva, dinamica, rafinata, subtila, calma, focoasa, sa aduca cu o gheisa, ...etc, etc,... Psiho

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Orice amanta isi doreste sa fie sotie(a) amantului sau!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Discreta, sa nu iasa foarte tare in evidenta, sa stie cand sa taca si cand sa vorbeasca, sa nu fie razbunatoare.Sa aiba texte prin care sa se scoata mereu din situatiile in care risca sa fie prinsa ca ar fi amanta.Sa aiba putere de convingere atfel incat toata lumea sa o creada si sa nu o suspecteze.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Toate cele spuse mai jos... Dar sa nu uitam ce e principalul - sa nu isi doreasca sa devina mai mult de atat. Imediat ce amanta perfecta vrea sa devina sotia perfecta... se duce naibii perfectiunea. happy
Si in plus sa fie intotdeauna aranjata si gata de... orice.

April
| April a răspuns:

Nu stiu care ar fi raspunsul cel mai bun la intrebarea ta si nici nu inteleg de ce o pui. Dar fiindca pui problema perfectiunii iti voi spune o poveste.Am auzit de un barbat care a ramas holtei toata viata pentru ca o cauta pe femeia perfecta.La varsta de 70 de ani, cineva l-a intrebat:"Ai calatorit foarte mult, ai cautat peste tot, chiar nu ai putut sa gasesti femeia perfecta?"Batranul s-a intristat profund. A spus:'"Ba da, o data am gasit-o.Intr-o zi candva demult, am dat peste o femeie perfecta."Curiosul l-a intrebat mai departe:"Si de ce nu te-ai casatorit?"Trist batranul i-a spus:"Pentru ca si ea il cauta pe barbatul perfect!"...In concluzie, tu esti amantul perfect?

| maria a răspuns:

"Amanta perfecta" nu exista. Poate exista in vise, carti, filme, in povesti despre amor sau filme de gen.Cred ca meriti sa fii iubita, respectata, pretuita pentru ceea ce esti, posezi, fara sa te gandesti la calitatile unei amante si sa ai pe cineva drag aproape de tine, fara sa fie al unei alte femei(ma refer la barbatii insurati). Nu merita.Ai grija de tine si sa fii iubita.

cristian
| cristian a răspuns:

Sa fie discreta si sa suga seva si banii.Pa cuvant.

| Lexi a răspuns:

Probabil ai motivele tale pentru care vrei sa fi "amanta perfecta", insa... e mai placut primul loc. Totusi.cred ca tocmai pentru ca-ti doresti sa fi amanta perfecta, esti aceea...atata timp cat iti face placere statutul si vrei sa fi cea mai buna in asta...ai calitatile necesare! Sper, pentru binele tau, ca treci peste faza asta, pentru ca... oricare ar fi avantajele locului 2(sunt destule), acesta are si un mare dezavantaj...acela ca atunci cand nu vrei singuratate(de sarbatori 4ex)...tot ai parte de ea... take carewinking

| murik a răspuns:

Sa aiba simtul umorului...

| madalina3005 a răspuns:

De ce nu intrebi mai bine ce simte o femeie cand sotul are o amanta perfecta? poate ca exista si un copil la mijloc...si atunci sufera si un suflet nevinovat din cauza unei "amante perfecte" iar atunci...nu mi se mai pare deloc "perfecta"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amanta perfecta trebuie sa fie mereu zambitoare, mereu frumoasa, sa aduca mereu,, noul" in relatie(sa nu s plictiseasca), sa fie inteligenta, sa stie cand sa fack p victima sau cand sa taca, sa fie sigura p ea si sa nu uite nici o clipa ca daca vine la ea inseamna ca are,, acel ceva" c kuta el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice amanta e perfecta intr-un fel sau altul, ca altfel nu ar mai exista in viata barbatului respectiv tongue

| pisica a răspuns:

Amanta perfecta nu exista, insa parerea mea este ca o amanta trebuie sa aiba calitati precum:sa fie frumoasa, sexy, buna la pat, discreta si sa nu puna prea mule intrebari.