| Andrei093 a întrebat:

Ce circumferință are un penis de 17-18 cm? Ce tipuri de prezervative ar trb sa aleg? Cu 53?

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mai omule, nu exista o circumferinta standard la dimensiunea asta, sunt penisuri mai subtiri, sunt unele groase, altele sunt mai groase la baza mai subtiri spre varf sau invers. La 17-18 cm prezervativele de pe piata sunt arhisuficiente. Daca ai un penis prea gros si oval in sectiune, fiindca exista si asa ceva, e posibil sa-ti trebuiasca unele mai maricele, caz in care gasesti din cate stiu pe la farmacie unele speciale. Dar in general, asa cum am mai spus nu e nevoie, latexul e suficient de elastic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista un raport standard intre lungimea si grosimea penisului. Exista penisuri subtiri, de grosime medie, groase sau foarte groase insa in general predomina cele cu grosimea medie. La aceasta dimensiune ai putea incerca masura M sau L.Cea cu latimea de 53 de mm s-ar putea sa fie putin cam stramta.Cumpara ambele marimi si incearca-le pentru a-ti da seama care marime se potriveste pe penisul tau.

| Goete a răspuns:

Masoara-i circumferinta. Oricum, degeaba ii scrii lungimea pentru ca in absolut nu depinde circumferinta de lungime. Fi mai atent la orele de matewinking

| MedionTcO a răspuns:

Cirumferinta si diametrul penisului sunt doua notiuni sunt deseori confundate si folosite invers. Circuferinta este determinata masurand cercul exterior al penisului. Diametrul este cea mai scurta distanta imaginara dintre o parte interioara a penisului la alta. Dat fiind ca nu putem trece prin penis o ruleta, pentru a masura diametrul, acesta se calculeaza numai matematic. Circumferinta penisului este de 3.41 ori mai mare decat diametrul acestuia. Cu alte cuvinte, daca cineva are un penis de circumferinta de 12.0 cm / 4.8", atunci diametrul este de 12.0 cm / 4.8 : 3.141 = 3.8 cm / 1.5".Faci exact invers daca vrei sa afli circumferinta.Calculezi diametru si il inmultesti cu 3.141.

| virusake a răspuns (pentru MedionTcO):

Daca ar fi un cerc perfect, da. laughing Asa, in cel mai bun caz, cu o integrala curbilinie...

Investitia buna ar fi intr-un subler, masoara diametrul exterior, cat si cel interior, pentru verificarea compatibilitatii cu partenera. big grin

| MedionTcO a răspuns (pentru virusake):

laughing