| Vizitiul a întrebat:

Ce conceptie aveti? Cu totii constientizam ca placerile trupesti se pot cumpara, aici ma refer la sex.
Oare dragostea se poate cumpara?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dragă @BeT - Aici din păcate greşeşti. Cu bani poţi cumpăra doar sex. Atât şi nimic mai mult. E o discuţie mai lungă despre cele trei tipuri de dragoste, dar nu e locul. Amorul, la care m-am referit, ilustrează atracţia carnală şi nu ţine cont chiar de nimic. Citeşte te rog despre dragostea Eros, Philia, Agape. E totul la fel de complex pe cât de complexă e firea umană.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu putem cumpara nici macar fericirea d-apoi dragosteaworried

| Alisa a răspuns:

Niciodata.
Daca e cumparata, atunci nu se mai numeste dragoste, iubire, etc, ci este cu totul altceva!

identitate
| identitate a răspuns:

Nici macar placerile trupesti nu se pot cumpara. E o diferenta enorma intre sexul facut din "obligatie" si cel facut din placere (chiar fara iubire). Dau un exemplu care e valabil pentru toata lumea. Oricine a facut sex macar odata din "obligatie" cand nu avea chef din diferite motive dar partenerul(a) avea chef. Iar femei sunt foarte multe care asteapta ca el sa-si termine treaba.Concluzia ar trebui sa fie una si clara pentru toata lumea:Nu se pot cumpara nici placerile trupesti, nici dragostea.Se poate cumpara doar prezenta fizica si nu neaparat cu bani sau alte cadouri ci si prin fapte si schimburi reciproc avantajoase.

| Arthur a răspuns:

Amor poţi cumpăra dar iubire ba.

| nicol20 a răspuns:

In nici un caz dragostea adevarat nu se poate cumpara doar cea falsa

| bblock69 a răspuns:

Dragostea nu se cumpara! Niciodata!
Doar sexul! Ala e pe bani!

| alina6344 a răspuns:

Dragostea nu o poti cumpara cu bani'. nici daca ai fi Barack Obamarolling on the floorrolling on the floor. doar sexul se poate cumpara... dar si el de la femei, [fetetongue] usoare... pe care le intereseaza doar baniihappy

| BeT a răspuns:

Drag-o-stea si iub-i-rea sint doua simturi diferite@danyle. Dragostea defineste:daruire, placere, fantezie. Iubirea:respect si fapte bune.Niciodata nu pai sti ce gindeste un Om.Totul poti cumpara numai FERICIRE nu!

| BeT a răspuns:

@Arthur, si iubirea se cumpara azi nu este neaparat sa o cumperi pe bani.Nu ai cum sa fi convins 100%ca cineva te iubeste 100%, asa ca este de vinzare si iubirea.Ma scuzi ca te dau ca ex. Tu esti un barbat prezentabil cum se vede din poza ta, femeile iubesc barbati "aratosi"-Cum poti fi tu sigur ca o femeie iti iubeste"inima"sau iti iubeste doar trupul si infatisarea?

| liongirl a răspuns:

Buna!`Eu nu mi-am inceput viata sexula si nici n-am decat sa o incep prea repede, dar iti pot spune ca dragostea este IMPOSIBIL de cumparat, dar placerile trupesti da, se pot cumpara, din nefericire. Dragostea nu este planificata decat de Dumnezeu, in niciun caz de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce o cumperi e sex nu mai e dragoste big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru toate celelalte exista master card