| SexGirl a întrebat:

Ce considerati tabu cand vorbim de sex? Exista un lucru de neconceput?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva legat de preludiu cred ca e.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A vorbi e una, dar a si face, e cu totul alta! Uneori, de la vorba la fapta, sunt/pot fi distante de "ani lumina" pe care de cele mai multe ori, pusi in fata oportunitatii sau dorintei de a face anumite lucruri "tabu" - mai ales in relatiile sexuale! - sa descoperi ca de fapt, iar se adevereste sintagma "Teoria ca teoria, dar practica ne omoara".

De neconceput, la anii mici ai fetelor, cand nu stiu mai nimic, in afara de "intregul intra in fractie", si lipsite de sentimente profunde si cunostinte reale despre corp si cum functioneaza, este cel mai ades sexul oral! MARE atentie la IGIENA!

Mai tarziu insa, cand se mai "coc" putin si ele, si, step by step, descopera ca, atunci cand tii foarte mult la cineva, sau esti pur si simplu curioasa, dornica de noi certitudini si senzatii, poti incerca si asta, chiar inainte de dezvirginare, ca element cheie in Petting-ul care trebuie sa fie o etapa obligatorie, pentru o evolutie ok a erotismului si sexualitatii tinerei! Ce ti se poate parea "de neconceput" la 14-16 ani ( depinde cum ai fost crescuta si educata + ce si cat ai citit - sau nu! - ) iti poate aparea ca banal si extrem de firesc peste 10 ani, in care ai evoluat complex si policrom!

Din pacate, mai exista inca tipuri de familii si stiluri de educatie bazate pe ignoranta si tacere, care nu fac decat rau tinerelor, iar mai tarziu, cand isi dau seama - daca! - de asta, este foarte greu sa mai schimbi ceva in bine, si dureaza foarte mult!

SuccessE!

NOname
| NOname a răspuns:

PoneiulTroian, sunt pe jos de râs.
M-ai lămurit în sfârşit cum stă treaba cu nepotrivirile de caracter şi de unde atâtea divorţuri.

SexGirl, când e vorba de sex, nimic nu e tabu pentru mine.

| kiss a răspuns:

hee hee nu exista nici un lucru de neconceput, asta-i parerea mea, insa unii nu-s de aceeasi parere. de exemplu pentru unii sexul oral e tabu sau pozitiile ca sa nu mai spun de jucarioarele acelea. nu stiu, cred ca depinde de mentalitatea si chiar personalitatea fiecaruia, de felul in care a fost educat si spun asta pentru ca stim cu totii ca in trecut chiar sexul era subiect tabu.

| puishor69 a răspuns:

Siteul asta este tabu
vrei sa vorbim despre sex sau ce? da-mi priv