April
| April a întrebat:

Mai exista vreun TABU in civilizatia noastra? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Nu cred ca exista tabuuri ci reguli de convietuire sociala in care daca vrei sa-ti mearga bine nu vb despre anumite subiecte ci taci. Tine de bun simt nu de altceva cred eu.Caci in ziua de astazi deja se vorbeste despre absolut tot dar daca nu vrei sa atragi multe belele asupra ta nu vb despre unele lucruri sau nu le expui in societate.

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

"Lumea" din interiorul meu spune ca religia si biserica nu ar trebui sa existe in lumea din exterior? Se poate numi taboo? Oare?

April
| April explică:

Stiu, Harciog! Tocmai fiindca esti tabu, nici n-as indrazni sa te descopar!

| thealchemist a răspuns:

Da, sa vorbesti despre realitate.

| RUMBURAK a răspuns:

Da.multe impuse de societate. unele religioase si altele sexuale.

| MuadDib a răspuns:

Tocmai l-ai adus in discutie...

| Azm a răspuns:

Tabuul este ceva relativ, deoarece tine de fiecare persoana in parte. De asemeni, functie de educatie si experientele de viata, tabuuril se pot schimba pe parcursul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.in armata.au mai multe taburi.