| RobyAdy a întrebat:

Ce conteaza mai mult? Aspectul fizic sau comportamentul? Argumentati si raspunsurile! Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| Tania a răspuns:

Cred ca nici una nu este mai prejos, dar sa incep cu aspectul; dupa parerea mea conteaza foarte mult ca degeaba poate sa fie o persoana educata si toate cele daca arata respingator si bineinteles ca nu doresti sa o saruti sau vreo aproiere fizica.
Asta mai mult intr-o relatie in care cred ca este important si aspectul fizic.
La o simpla prietenie nu conteaza asa mult aspectul.
Cum sa zic eu...degeaba e cineva cu o personalitate grozava daca nu si-o pune in evidenta si la exterior.
Din propie experienta eu sustin aspectul fizic ca sa te simti comod,atunci cand vezi ceva frumos iti place, dar tot din experienta pot sa zic ca sunt persoane care arata super bine, dar nu au creier.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Comportamentul: imi place sa vorbesc cu persoane civizilate nu cu salbatici/e din jungla.

| Ririru a răspuns:

Buna!
Pentru mine, comportamentul este mai important. Dar si aspectul, trebuie sa te atraga ambele. Mai mult comportamentul, pentru ca degeaba e frumos daca e prost bata, nu iubeste, nu respecta. Etc.

| IloveME a răspuns:

Amandoua!
poate arata traznet, daca nu s stie comporta
poate sa s stie comporta daca nu t poti prezenta cu el in public!

| andrada a răspuns:

Pentru mine aspectul fizic pentru ca nas putea fi cu cineva care nu arata bine

| Ana a răspuns:

La prima vedere conteaza fizicul, iar pe parcurs descoperi si ce fel de comportament are si daca iti place.

| bunny112 a răspuns:

Fie omu ala si mai putin dragut dar daca te face sa te simti bine linga el crede-ma ca uiti de aspectul fizic.caci aspectul fizic nu e vesnic se afla mereu in continua schimbare asa ca tot comportamentul lui e cel mai important cum este.

| madasuk a răspuns:

Nu stiu daca plac pers respectyva pentru mine nu conteaza nici aspectul fizic si nici comportamentubatting eyelashes dar daca nu o plac conteaza si aspectul fizic si comportamentul laughingbatting eyelashes fundabatting eyelashes:X?

| Ilinca a răspuns:

Sincer? Ca sa ajungi sa cunosti temperamentul unui om, trebuie mai intai sa-i dai ocazia sa il cunosti. Si, acceptam sau nu, aspectul fizic e cel care te convinge sa cunosti mai bine o persoana. Insa exista si problema in care cineva are un aspect fizic placut dar are un comportament de toata jena...si nici asa nu e bine.

| VanessaKISS a răspuns:

Nu stiu2 presupun ca aspectuuuuuul looooooogic

| yyyyy a răspuns:

Comportamentul bineinteles. pentru ca comportamentul nu se va aduce nu va sfarsi si nu se va schimba dar aspectul fizic sigur o sa se schimbe. oricat de frumoasa ai fi aceasta frumusete se va duce dar comportamentul faptele nu se vor schimba.acestea sunt cele mai importante deoarece cu ele poti fi fericita. cine te vrea ca arati frumos fizic atunci nu are inima! pentru a cea persoana conteaza doar aspectul. aaa si ink ceva cine e frumos e si rau sa stii. daca stii cum sa te porti ai sa te bagi sub pielea cuiva mult mai repede decat cu frumusetea. ai sa fii mult mai apreciat si mult mai laudat! aspectul fizic este doar pentru ati da o infatisare... fundda?

| MariusUCV a răspuns:

Aspect fizic 30 %, inteligenta 40 % si comportamentul 30 %.

| Nimeni_2549 a răspuns:

Păi eu cred că amândouă ar fi necesare dar acum depinde, e cam greu de găsit la aceeași pesoană.batting eyelashes Contează mult amândouă.

| cris_2039 a răspuns:

Aici e o problema delicata. Daca nu esti frumoasa, poti recupera cu comportamentul iar daca esti frumoasa, comportamentul nu mai conteaza.Sunt destui idioti care alearga dupa frumuseti fara comportament si o dau in bara.Deci cel mai mut conteaza comportamentul!

| bianca_9810 a răspuns:

Eu as zice
aspectul fizic:90%
comportament:10%.

| Onutsu a răspuns:

1. Comportamentul dupa aceea fizicul. sa-ti zic un exemplu poti sa fii frumos/a si sa te comporti vai si amar.ar fii penibil ieac.comportamentul te face urat/a.comportamentul 75%, fizic 25% happySucces, sper sa alegi ce e mai bine pentru tine.

| eve_7003 a răspuns:

Pai nu prea stiu dar cand te uiti prima oara la candva conteaza aspectul fizic adica sunt persoana care te judeca inainte de a te cunoastetonguedi nah dar eu consider ca 30% pentru mine conteaza fizicul iar 70% comportamenutl asta nu stiuthinking dctongue