| ComfortablyNumb a întrebat:

Intr-o relatie mai conteaza aspectul fizic?

24 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles,pentru ca ochii aleg primii intotdeauna, pe urma creierul, inima...
Nu?
happy

| madyddd a răspuns:

Conteaza...
Ma rog, frumusetea e discutabila. Suntem cu totii oameni, dar avem gusturi si pareri diferite, deci fiecare se indragosteste si iubeste in mod diferit.
Pentru mine conteaza undeva la 49%.
Insa, trebuie sa luam in calcul ca in timp aspectul fizic va capata o alta intorsatura si va ramane doar ce simtim pentru persoana respectiva: respectul, dragostea pe care o purtam.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai...prima oara te uiti la aspectul fizic al persoanei.
Dupa un timp te intereseaza caracterul.

| Prezidentul a răspuns:

Mereu conteaza, ajuta la o relatie mai buna.

| AtateaConditii a răspuns:

Ca sa fii acceptat la cat de urat esti trebuie sa ai un caracter foarte bun, daca esti frumusel si cam prostut nu e stres se gaseste cineva si pentru tine. Depinde si de persoane.

| valentinamarinamary a răspuns:

Logic,conteaza pentru ca atunci cand te vede cineva nu vede in interiorul tau! Oameni sunt rai si te judeca ba ca nu ai haine ba ca nu esti machiata ba ca nu ai un look prea grozav! Deci nu sta in baza ca nu conteaza.

| RAY a răspuns:

Pentru un baiat fizicu, pentru o fata banii lui

| neutrino a răspuns:

Chiar daca totusi stingem lumina, tot mai conteaza si fizicul fiecaruia dintre noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde... Ce fel de relatie, ce fel de aspect laughing Daca nu e vorba de urati, nu prea conteaza, atat timp cat exista calitati morale. Dar frumusetea e un mare avantaj, in special la inceputul relatiei, si mai ales daca e vorba de fete. Daca te referi la aspectul pe parcursul relatiei, ar fi de asteptat sa nu se schimbe, sau sa se schimbe in bine, de obicei persoanele indragostite sunt mai frumoase. Deci... Conteaza aspectul, el e cel putin 70% din prima impresie pe care si-o fac cei din jur despre tine, indiferent unde mergi.

| PedoBarbie a răspuns:

Logic.

| Duucu a răspuns:

Într-o mică parte da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi vine sa cred cum am ajuns la ideea de aspect fizic si cum o acceptam ca pe capitalism...
adica nu ne dam seama cat de barbar este totul, ni se spune sa ne fie rusine de corpurile si mintile noastre si sa ne intrecem unii pe altii. si fiecare om este un abuzat numai din cauza unei astfel de culturi care ni se insufla inca de la gradinita

| Madayna a răspuns:

Si conteaza si nu conteaza, unii nu se uita la aspectul fizic atunci cand se indragostesc dar altii se uita. Depinde de gustul fiecaruia si cum ii sageteaza Cupidon.

| LineGuide a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecaruia. Poate ca uneori fizicul poate aduce un plus de motivatie, dar totusi nu trebuie sa reducem ideea unei relatii pur si simplu la sex. Practic fizicul unei fete/unui baiat este apreciat d.p.d.v. sexual, nu altfel.
Mult noroc!

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Da conteaza.Am fi ipocriti sa spunem ca nu.

| mada1820 a răspuns:

Desi unii sustin ca nu, chiar daca iubesti cel putin 35 % conteaza.Pentru ca nu poti iubi un om care ar arata groaznic si cu care nu ai putea iesi cu el din cauza rusinii.

| rabbit2014 a răspuns:

Conteaza dar nu cred ca in proportii mari

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Conteaza ce simte sufletu, nu cum arati neaparat bafta!

| aliali61 a răspuns:

Da,aspectul fizic este foarte important intr.o relatie, chiar daca toti spun ca sufletul e cel care conteaza. La prima vedere nu cred ca ne putem da seama cum este persoana respectiva „pe interior" ci ne uitam la felul cum e imbracat/a, cum arata, cum vorbeste... In concluzie pot afirma ca aspectul fizic conteaza!

| LauraBirca07 a răspuns:

Pai...cam da

| Paul3kileDeCurcan a răspuns:

Orice ar zice oricine, da. categorichappy multi se mint ca nu, din orgoliu si visand la basme. conteaza lejer 60-70%. restul e indrazneala si impresionari.

| lewlwow a răspuns:

Aspectul fizic, conteaza doar la inceput. odata cu trecerea timpului te obisnuiesti cu persoana si o vei place mai mult din punct de vedere moral

| aliali61 a răspuns (pentru lewlwow):

Daca scriai corect te credeam. Este „a plăcea„ nu „a place".

| lewlwow a răspuns (pentru aliali61):

De-as face o greseala din nestiinta, atunci sa te legi de felul in care scriu. faptul ca, imi atragi atentia pentru o greseala facuta din neatentie denota ca esti foarte atenta.intrebarea mea pentru tine este: esti la fel de atenta in ceea ce priveste o greseala care o faci tu? nu neaparat in scrie.