| laura1688 a întrebat:

Conteaza aspectul fizic?

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Prima impresie se bazeaza pe aspectul fizic? Voi ganditi cand scrieti? Vai doamneee...
Prima impresie se face pe vorbit si glume nu pe fizic.Cel mai usor te faci remarcat prin glume si comunicare cu acea persoana nu cu aspect fizic.In zilele de azi toti se vor care mai de care mai frumosi dar sincer m-am plictisit de "atatea frumuseti"ca majoritatea arata la fel.E un fel de monotonie a "frumusetii".

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putin acolo da mai ales cine vor 100% aspect la perfectie au multe pretentii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contează în proporție de 50%.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spune ce problemă ai cu mine de tot mă iei în "vizor"?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fix rece m-a lăsat răspunsul tău!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da,desigur.

| Flav a răspuns:

Pentru fete: nu. Trebuie doar sa ai ceva bani pe card.
Pentru baieti: nu, daca ai tatele mari, toate lapsusurile fizice trec de la sine.
Pentru mine: nu ma uit la femeia care nu are 3 sani.

| MMihai a răspuns:

Și asta contează, dar ai pus întrebarea ca să te afli întrebând.
Ce tu te-ai apuca să te săruți sau să faci sex cu un bărbat, care nu îți place de loc, sub aspect fizic, deci cu unul care îți generează repulsie, sub aspect fizic?

| Lummy a răspuns:

Prima data le o persoana conteaza atractia fizica :X

| doarEu001 a răspuns:

Conteaza destul de mult.deoarece prima impresie se bazeaza pe acest lucru.bineinteles, aspectul fizic devine neimportant in momentul in care descoperi ca nu ai nimic compatibil cu persoana respectiva, iar comportamentul acesteia nu este pe placul tau.in concluzie, dupa parerea mea aspectul fizic conteaza doar la prima vedere, deoarece sunt mult mai multe criterii pe baza carora ajungi sa placi o persoanahappy

| logatcamembru a răspuns:

Pentru mine nu prealove struck:p pup:*

| RedGuy a răspuns:

Multe persoane spun ca aspectul fizic nu conteaza si ca sufletul acelei persoane conteaza, dar oare ca sa ajungi sa-i cunosti sufletul acelei persoane nu trebuie sa fi atras de ceea ce se vede, acela fiind aspectul fizic.

| RedGuy a răspuns:

O exceptie ar fi la ceea ce am scris eu.In urma cu o luna am intalnit la locul de munca o fata,incepuse sa lucreze cu mine,nu mi-a placut aspectul fizic,cel putin nu ma atragea(sani destul de mari,sunt genul caruia ii plac sanii mai mici,cat de cat draguta,ceva mai micuta de inaltime decat mine,blonda,imi plac brunetele,in rest era bine)si lucrand o saptamana cu ea,mi-am dat seama ca este pentru prima data cand ma trezesc dimineata bucuros ca trebuie sa incep munca, pentru mine devenise ce-a mai frumoasa, in cazuri ca acestea aspectul fizic nu conteaza dar este nevoie de timp sa cunosti acea persoana.

| Doηηa a răspuns:

Contează.

| Meryem027 a răspuns:

Da,conteaza, mai ales in ziua de azi.Asta-i purul adevar!

| lenutza001 a răspuns:

Da foarte mult

| Spicu a răspuns:

Sati zic o chestie in mare parte pentru mine coneaza ce e in interior.
Dar pentru unele persoane coneaza si aspectul fizic din cate am observat eu

| CryssCrySta a răspuns:

Da pentru ca aspectul fizioc lasa prima impresie atunc cand intanlesti pe cineva.