| Ivaaa a întrebat:

Ce contează mai mult? Aspectul sau inteligenţa?

28 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca o combinatie intre ele.happy

| wildthing a răspuns:

Pui problema simplist. E evident ca atunci cand cunoastem pe cineva, suntem atrasi de fizic si ne curg balale dupa curu' bombat si ferm al uneia sau dupa vreun chip de papusa. Dar daca aceasta papusa are terci in loc de creier, atractia scade dramatic. E o chestiune relativa...trebuie sa existe un echilibru intre cele doua calitati.

| irina20 a răspuns:

Inteligenta sa faci aspectul sa pare extraordinar!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea, conteaza amandoua. Degeaba este frumos daca nu este destept si degeaba esti inteligent daca nu esti ingrijit si nu ai un aspect placut. Ar trebui combinate amandoua happy

| iubesc a răspuns:

Buna.
Si normal ca cel mai mult conteaza inteligenta imbinata si cu aspectul fizic.

| h3r a răspuns:

Sănătatea...

| sublime89 a răspuns:

Inteligenta, clar.

| positivity a răspuns:

Societatea ar spune că aspectul contează cel mai mult, însă, eu una sunt cu totul de o altă părere.
Aspectul e ceva trecător, dar inteligența o vei avea mereu.
Iar din acest motiv, se vede clar că inteligența contează mai mult.

| W3R4 a răspuns:

Ambele,şi în egală măsură.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Depinde de varsta, asa alege cate putin din ambele, dar mai multa frumusete

| g4mma a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Si tu chiar te crezi frumos?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru g4mma):

Da, nu am nici o problema cu respectu de sine

| g4mma a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Da dc ti-ai pus o poza cu un cocalar la profil?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru g4mma):

Sa se oftice haterii, inaptii care stau si beau bere in fata blocului. laughing

| g4mma a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Ok, daca asta te reprezinta.

| gingergirl1 a răspuns:

Ambele! Adica...bai eu una nu cred ca toata lumea e sincera! Am un baiat in clasa care e destept, invata si nu e chiar asa de "extraordinar"si nu-l place nimeni! Si sunt unii chiar frumosi care sunt prosti de bubuie si toate fetele sunt inebunite dupa el, asta cum vine?laughing

| τττ a răspuns:

Bună.
Normal că inteligența.
Degeaba ești frumos, dacă capul îți e gol.
Pa, pa.

| Ivaaa explică (pentru τττ):

Da intradevar...doar ca uni baietii pun prima data aspectul fizic..si e trist

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivaaa):

Si fetele, si baietii, pun aspectul fizic pe primul loc intr-o relatie. Nu generalizez dar nimeni nu cred ca s-ar cupla cu cineva daca nu i-ar placea partenerul. Dar mai da-o dracu de dragoste, inteligenta inseamna supravietuire.

| FastAndFurious a răspuns:

Nu e numai una sau numai alta. Plus ca sunt si altele pe langa: personalitatea, umorul, educatia, empatia cu persoana respectiva, o multime de chestii de fapt.

| MetalHead04 a răspuns:

Stii thinking si eu am vazut un baiat frumos odata..si cand am vorbit cu el pe mess..analfabet puppy dog eyes ..si mai avea si comportament de "om prost". Si e nasol..deci inteligenta.

| Deyutza1039 a răspuns:

Ambele dar, clar mai mult inteligenta!
inteligenta ramane acolo in capusor, dar frumusetea e trecatoare!

| KnowEverything a răspuns:

50-50 big grin

| boss97 a răspuns:

Normal ca inteligenta.Degeaba esti frumos daca nu ai nimic in minte, dar sunt bune amandoua la un loc.

| Ivanovicius a răspuns:

Poate ca o sa par un pic cam dur sau ceva, dar na. Aspect fara inteligenta 0. Inteligenta fara aspect 0, 5. De practic inteligenta castiga, dar, cu siguranta, toti prefera ambele. Dar daca e sa aleg doar una, inteligenta ar castiga clar!

| annyalexa a răspuns:

"Te descurci si ti-e de folos farmecul circa 15 minute. Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva." -Octavian Paller. Deci, e clar: inteligenta!

| 97Alex97 a răspuns:

In perioada adolescentei conteaza si la fete, si la baieti, aspectul, iti garantez 100%... Inteligenta pe la 30 de ani, cand trebuie sa realizezi ceva in viata, pana atunci...