| bombonica50 a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa fac.problema mea este foarte complicata.Sa va povestesc acum 7luni am cunoscut un tip era ok m-am indragostit pana peste cap de el. El era la facultate dar in fiecare weekend venea acasa sa ma vada vorbeam toata ziua la telefon in cursul saptamani.Mereu imi demonstra ca tine la mine si ca ma iubeste desi eu ma purtam cam aiurea cu el.Nicioadata nu il apreciam mereu faceam numai gafe dar mereu tot el venea la mine. Tin sa va spun ca mi-a cunoscut si parintii si urma sa i cunosc si eu pe ai lui. Dar acum cateva zile a intrat o tipa pe id meu care mi-a spus ca si ea este combinata cu el si ca il iubeste enorm si ea a stiut de relatia asta cu amandoua dar a acceptat pentru ca il iubeste. eu mi am iesit dn fire i-am dat msg l-am injurat i-am zis tot felul de chestii naspa. A doua zi mi am dat seama ca nu trebea sa fac asta pentru ca poate fi o farsa am incercat sa vb cu el dar nu imi raspunde nici cand il sun si nici la mesaje.Doar ca la pus pe un amic de al lui sa ma sune sa imi spuna ca astea sunt doar motive copilaresti de ale mele pentru ca m-am plictist de el. Tin sa va spun ca eu am 18ani iar el 23. Nu stiu ce sa mai fac sa vorbeasca cu mine sa imi spuna daca chiar m-a inselat sau a fost candva care vrea sa ne distruga relatia. Vreau doar sa stiu ce s-a intamplat cu adevarat daca m-a inselat sau nu.Stiu ca din comportamentul lui este clar ca m-a inselat dar eu sunt o fire cam rebela si nehotarata mereu ii spuneam ca numai vreau sa fim impreuna din motive absurde, de aceea cred ca probabil s-a saturat sa fie el cel care cedeaza mereu desi nu e vinovat...Va rog ajutati-ma spuneti-mi ce parere aveti? si ce credeti ca ar trebui sa fac? sa mai insist sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Pai. eu zic ca nu-l meriti happy Nu te mai baga daca tu nu-l placi dar e alta care e nebuna dupa el... Daca ea si-a dat seama ca baiatul asta chiar merita ceva mai bun, atunci lasa-i sa fie fericiti. Gaseste-ti si tu unul ca tine, care sa nu-l intereseze asa de mult relatia si caruia sa nu-i pese daca mai e cu tine a doua zi sau nu tongue
Numai bine, Shin winking

Shin
| Shin a răspuns:

Pai. eu zic ca nu-l meriti happy Nu te mai baga daca tu nu-l placi dar e alta care e nebuna dupa el... Daca ea si-a dat seama ca baiatul asta chiar merita ceva mai bun, atunci lasa-i sa fie fericiti. Gaseste-ti si tu unul ca tine, care sa nu-l intereseze asa de mult relatia si caruia sa nu-i pese daca mai e cu tine a doua zi sau nu tongue
Numai bine, Shinwinking

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Este posibil sa fie tipul macho care umbla cu 10 odata si de asta te accepta.Insa mai este si faza urmatoare:adica sa te iubeasca, doar asa iti poate accepta *nebuniile*. Iar tipa cu care ai vorbit o fii vreo invidioasa ciudoasa, ca majoritatea celor care se baga intr-o relatie.Stai linistita, cand iubesti o persoana nu umbli cu mai multe.Succes!

| AlecSSyA a răspuns:

Cred ca ti-ai dat seama ca singura vinovata esti tu. Poate ca baiatul chiar te-a iubit si din cauza aceasta ceda mereu si iti facea intotdeauna pe plac.Ar trebuii sa il intelegi si sa ii acorzi un timp in care el se va gandi bine ce va face, apoi poti sa incerci din nou sa iei legatura cu el. Daca te simti oarecum prost pentru ce i-ai facut iti poti ruga amicii sa te ajute sa comunici cu el, adica sa ii transmiti tipului mesaje prin ei. Un sfat:Incearca sa te schimbi! Chiar daca ai 18 ani, o varsta la care multe persoane sunt foarte rebele daca vrei te poti schimba. Sper sa remediezi situatia.Succes!

| dania2698 a răspuns:

Incearca sa vb cu el prin intermediul unui prieten foarte apropriat lui sau chiar sa mergi undeva in care el se duce des si poate il gasesti si macar cereti iertarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avind in vedere ce spui despre tine si felul in care ai tratat incercarile lui de a avea o relatie cu tine, e clar ca nu-l meriti. Nu conteaza nimic altceva decit felul in care te-ai purtat tu pina la acel mesaj care te-a infuriat. Cita vreme esti asa cum spui, nu merita sa se apropie nici un baiat de tine, pentru ca nu ai face decit sa-ti bati joc de el si sa-i provoci suferinta. Invata mai intii sa respecti oamenii, in special pe cei ce iti ofera dragoste si abia atunci gindeste-te la o relatie si la seriozitate din partea celui care se afla linga tine. Altfel, scenele tale de gelozie sint total nejustificate. Esti o copila rasfatata si imatura, inca e devreme pentru tine sa primesti dragoste. Maturizeaza-te sau o sa suferi si tu si cei care incearca sa se apropie de tine.

| bombonica50 explică:

Beauty am incercat sa imi cer iertare, l-am implorat chiar sa mai imi dea o sansa si sa se puna in situatia mea... dar nu.se pare ca degeaba.in ultimul mesaj care i l-am dat am i-am zis sa imi raspunda la tel, sa ma asculte si sa se puna in situatia mea.si acum 2zile mi-a raspuns dar nu a vb cu mine a stat in telefon si a ascultat tot ce am avut de zis... dar nimic.nu i inteleg reactia.