| Roxanaaaaaa a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Am nevoie de un sfat.Am fost cu prietenul meu 2 ani in acest timp au fost momente superbe mai ales ca a fost si pimul din viata mea, dar si momente urate:a dat in mine, m-a inselat, ma obliga sa facem sex cand nu vroiam, imi vorbea urat etc. Acum ma cauta mereu sa imi spuna ca pe mine ma iubeste si il cred dar nu mai pot... Ce credeti? Ca ar trebui sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Cu siguranta NU. Daca te iubea cu adevarat nu aducea injurii la adresa ta, nu te obliga sa faci sex si mai ales nu te lovea ceea ce este nescuzabil.Gandeste-te ca daca a facut asta acum o va mai face si pe viitor si tu o sa inghiti si o sa rabzi acordandu-i mereu o "a doua sansa" ceea ce pe el il va stimula sa repete acele acte de marsavie pentru ca va sti ca tu mereu il vei ierta.Trebuie sa te desparti de el inca de prima data de cand a comis un fapt josnic referitor la adresa ta.Si ce fel de iubire este asta din partea lui? Pe bune acum.A iubi inseamna sacrifiuciu din ambele parti ceea ce din partea lui din cate spui tu nu prea vad. Observ insa ca tu te sacrifici in relatia asta si asta nu s enumeste iubire, draga mea, ci mai mult obsesie.Eu zic sa pui piciorul in prag si sa renunti chiar daca sustine sus si tare ca vezi draga Doamne te iubeste, fa-te respectata si nu mai intoarce capu' inapoi pentru ca daca vei face asta vei fi calcata in picioare in continuare.Si nu te mai gandi ca au fost 2 ani la mijloc, e destul de mult intr-adevar, insa se pare ca pentru el ai fost doar asa o distractie si poate ca te vrea inapoi pentru ca fetele cu care a mai fost nu i-au acceptat brutalitatea.Incearca sa nu mai pui botu la tot ce zice el pentru ca asta nu e un barbat. Daca ar fi nu s-ar atinge de tine nici macar cu o floare.Incearca sa incerci sa-l uiti si sa cunosti alti baieti care intr-adevar te merita.

11 răspunsuri:
| Dudăăăă a răspuns:

Cred ca mai merita o sansa.Si eu chiar cred ca oamenii se pot schimba.Mai incearca o data. Daca nu se potoleste nici de data asta.ei bine nu merita.Dar incearca totusi sa iti iei niste masuri de protectie in cazul in care el nu s-a schimbat.Te pup, iti doresc sa ai succes, sa va iubiti si sa... auzim de o nunta si ca esti fericita.La muuulti ani love struck!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu stiu ce momente superbe pot compensa tot ce ti-a facut el straight face.
Normal ca nu ar trebui sa te mai impaci cu el!
Te-a lovit! Nicio fata nu ar trebui sa accepte asa ceva. Daca acum da in tine, mai tarziu ce va face? Te va omori?!
De celelalte nu mai are rost sa zic...
Nu mai accepta asa ceva!

| Blondda a răspuns:

Nu o face! il iubesti mult dar nu merita sa te bata, sa te insele si sa te jigneasca. cu timpul aceste sentimente de iubire se vor transforma in sentimente de prietenie si daca nu mai vorbiti, vor disparea de tot. L-ai iubit mult fiind primul, dar nu merita!
TAKE CARE!

| ostea a răspuns:

Iubirea nu este violență. Înțeleg că îl iubești, dar cu ce drept dă în tine? Nu are nici un drept.
Tu ai acceptat și poate o să accepți în continuare dar gîndește-te puțin la sănătatea ta, acum probabil nu simți nimic în legătură cu tine, cu psihicul tău dar în timp se agravează. Șocurile ce le-ai suportat o să iasă la suprafață că vrei, că nu vrei și atunci este o mare problemă. Gîndește-te la tine, ești o ființă liberă să faci ceea ce îți place... dacă el a dat în tine crezi că nu o va mai face? Este normal că zici, gata iert și poate se schimbă ți tot așa, viața trece foarte repede și între timp tu înduri și înduri pînă te distrugi.

Puteai sta cu el si 10 ani, din moment ce există violentă fizică și verbală nu se merită, chiar nu se merită.
Sunt multe femei care au îndurat atîtea și atîtea și cu ce folos? Pentru că iubesc? Pentru că au copii? Și cele care au copii s-au despărțit, unele nu, pentru că se gîndeau la copii, să le fie bine doar că nici așa nu are bine pentru copii.

Dacă o sa fii cu el, vă căsătoriți, faceți copii.imaginează-ti cît de mult vor suferi copii.

Nu te lasa dusă de cuvinte dulci, de cele mai multe ori faptele contează.
Nu te mai lăsa manipulată.
Fii stapînă pe tine, de ce vrei să intri în acest cerc al suferinței? Nu crezi că sunt cam multe femei ce plătesc scump faptul ca iubesc și se lasă în voia vîntului?

Cînd iubești o persoană faci orice să îi fie bine nu să o lovești.asta nu este iubire, nu este.

Poate te caută pentru că se simte singur, probabil nimeni nu mai este lîngă el, dar știi vorba aia, lupul își schimba blana, dar naravu ba!
Ai mare grijă,
Nimeni nu te forțează să iei decizii dar dacă tu practic îngenunchezi în fața lui, ce să mai zic, te lași așa, nu este bine.

Viața ta merită trăită! Dar trăită în liniște si lumină.
A fost primul în viața ta dar asta nu-i dă dreptu să te injosească, să te bată.
Zici că te obliga să faci sex cu el, ei bine el se gîndește doar la sine, dacă se gîndea puțin la tine nu te obliga și te aștepta, cît ar fi necesar.

Nu te abandona așa, fii propria ta stpăpînă. Învață din greșelile celor din jur, viața este scurtă să experimentezi tot felul de chestii, deschide ochii.
Alegerea îți aparține.

Ți-ai dori o viață plină de violentă?
Dacă nu, știi bine ce să alegi.

Îmbrațișări.
Fie ca Tatăl Ceresc să îți lumineze mintea și gîndurile, ca deciziile ce le iei să fie bune pentru viața ta!

Dacă vrei să vorbim mai multe dă-mi mesaj! Pupici.

| Jameson a răspuns:

Eu zic ca nu ''lupul isi schimba parul dar nu naravul'' tu alegi...

| Diannnaa18 a răspuns:

Categoric NU, daca te iubea de la inceput nu dadea in tine sau sa te oblige. unele persoane isi dau seama ca au gresit dupa ce pers respectiva pleaca din viata lor si vad ca nu e bine fara ea, ci mai bine era cu ea,...[parerea mea ]
Succes si un an nou cu sanatate si tot tacamaul blushing...pa pa :*

| Razvanalexx a răspuns:

Doar daca vrei sa fi un sac de box si o masina de sex, daca nu esti asa ceva nu te impaca cu el...

| swagMeOutBitch a răspuns:

Nu stiu dk mai intrebi.

| ndc a răspuns:

Nu stiu de ce te mai intrebi asta. Vrei o relatie in care sa fii abuzata? Perfect, du-te si impaca-te cu el. Nu vrei asa ceva? Du-te si cauta pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roxana, tu ai indurat atatea lucruri neprielnice pentru fizicul si phisicul tau...
Baiatul asta nu te iubeste si nu da nici 2 bani pe tine. Cand iubesti pe cineva te simti in armonie cu persoana respecriva, nu esti in stare sa o atingi nici cu o floare. Te-a inselat, alta dovada ca nu insemni nimic, singurul lucru care probabil il determina sa mai stea cu tine e faptul ca esti "fraierica" si ii crezi povestile, il ierti, esti "sluga" lui.
Si eu pot sa ies acum pe strada sa zic primului trecator ca il iubesc, asa cum face si el. Ai dat peste un tip naspa tare si imi pare rau de tine ca nu iei atitudine. Spune-i odata pentru todeauna ca pentru ce ti-a facut tu nu vei mai vorbi cu el. Rupe orice legatura. Stii ce usoara e viata ca inlaturi definitiv persoane care iti fac rau?
Lasa iubirea, lasa faptul ca e primul(oricum asta nu prea conteaza), lasa momentele "superbe"; vei avea parte de unele mai frumoase in viitor.

| ella_1888 a răspuns:

Daca acum zice ca te iubeste cand a dat in tine ce credea? parerea mea este ca NU ar trebui.