| ingerassecret a întrebat:

Deci chiar ca viata asta imi da lovitura dupa lovitura sad. Cand credeam ca este bine si ca voi fi fericita, mi-a dat din nou lovitura asta puternica.Reusisem sa ma impac cu fostul meu prieten.Defapt el a venit la mine sa imi spuna ca sa ne impacam.A fost totul frumos,credeam ca s-a schimbat si ca ne va fi bine insa m-am inselat.
Mai devreme mi-a spus ca s-a terminat totul intre noi si ca numai vrea, ca e mai bine asa, ca o sa il uit eu si ca o sa pot iubi pe altcineva.Cum naibii sa il uit cand tin la el mai mult ca la oricesad.
Mi-a spus sa am grija de mine si ca stie ca sunt puternica sa trec peste asta, pe urma imi spuna daca vreau sa mai ramem amici bine nu la revedere.Nu imi venea sa cred ce spunea sad,nu imi venea sa cred ca este el,omul care in urma cu cateva zile mi-a spus ca ma iubeste sad., omul care a spus ca vrea sa ne impacam ca tine la mine sad.
Ma lasat exact cand aveam cea mai mare nevoie de el sad
Voi ce credeti din toate astea?
Cum sa il uit? simt ca numai pot sad
Ma dor cuvintele lui si parca nu pot sa mi le sterg din minte sad
Cum sa sa trec peste asta? sad
Chiar am nevoie de niste sfaturi de la voi, sunt cu moralu la pamant... sad

14 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

De ce te fortezi sa il uiti asa imediat? Ati avut o relatie serioasa, cred eu, si nu il poti uita prea usor. Fa ce faci tu de obicei, e normal sa fii trista dupa o despartire, asta arata ca nu ai gresit cu nimic si ca inca ti la el. Sfat de la mine: nu mai vorbi deloc cu el, nu te mai uita la profilul lui pe facebook, nici la mesajele pe care ti le dadea, evita-l si nu raspunde la telefon daca te suna. Asa o sa fie mai usoara "suferinta". Sper sa te simti mai bine.

| neutrino a răspuns:

Poate ca acum vei intelege ca o relatie rupta nu se mai innoada. Mereu trebuie sa mergi inainte, nu inapoi. Chiar si intr-o relatie normala, in care ai investit sentimente sincere si frumoase, trebuie sa accepti ca relatia are si un sfarsit. Ranile ramase le cicatrizeaza numai timpul.

| relian a răspuns:

Lipsa de cominicare din partea la amindoi.Ma refer lipsa de comunicare in relatia fizica. Ceva nu i-a placut la tine sau nu-i place.E ceva nu fizic probabil, insa nuasa zse procedeaza.Dar avind in vedere ca poate sinteti copii asta e altii nu invatat nici intr-o viata.Deci se poate rezolva anumite neplaceri doar daca discuti cu partenerul despre ceea ce nu-ti place la ea la el etc. Discuti direct fara rusine orice si apoi vedeti daca se poate rezolva. Daca se rezolva atunci relatia va merge struna. Daca cineva nu poate trece peste acea "poblema"la fel va spuneti la revedere si asta e.Eu asta cred ca este de fapt si din cauza asta s-a intors el sa sucit, probabil voia sa vada sa se lamureasca mai bine, ori nu intelegea nelamurira lui.De unul singur nu rezolvi nimic nici daca taci nici daca doar tu te zbati sau doresti comunicare.Moralul asta e fiecare trwece prin astfel de momente in viata.O sa treaca, acum doare rau dar asta e viata. Apropoo citi ani ai?

| Danysan a răspuns:

1-Nu te merita
2-Bravo pentru baietii care reusesc sa faca fetele sa se indragosteasca de ei -chair daca umbla cu 10 -fraiera tot o sa-l iubeasca (nu vb de tine da esti pe aproape)
3-Te intreb si chiar as vrea sa imi raspunzi -Crezi ca el e unicul? Sexy Girl la cati baieti sut in lume sigur o sa gasesti tu unu sa te pretuiasca la adevarata ta valoare -so inchide ochii-sterge cu buretle si ziti singura ca a fost un vis urat (nu imi place sa stric relatii ca doar sunt barbat dar nu sufer animalele care le e gandu numai la pasarica.

| ingerassecret explică (pentru Danysan):

Stiu ca nu este unicul dar in acest moment pe el il iubesc foarte mult, poate imi va trece cu timpul, sper!

| Danysan a răspuns (pentru ingerassecret):

Stiu ca e greu, pentru oricine e greu -dar tu daca l-ai fi inselat de atatea ori crezi ca ar fi acceptat? Eu zic ca nu -Gandeste asa In lume si in viata sunt lucruri mai rele si durerose decat cazul meu -Baga-ma la prieteni si o sa iti povestesc eu ceva de o sa cazi pe spate - sa vezi si tu cate iti ofera viata... Fundita :-D?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba reîncăzită nu va fi niciodată la fel.
El e nehotărât și clar nu se simte bine cu tine.
Dacă nu a fost o banală ceartă și ați ajuns să vă despărțiți, nu te gândi că va mai fi vreodată la fel.
Legătura e bine să o rupeți, nu de alta, dar, având în vedere trecutul, vei deveni lacomă la a relua momentele de relație. Te abții și e de rău.

Sfatul e simplu: bagă la cap, te-ai făcut cu o nouă experiență și nu repeta greșelile. Apoi, stai mult cu prietenii și prietenele, râzi, ai activități care te atrag și nu te plictisesc, ieși mult ca să nu te mai gândești la el (nu o să ai timp). Dedică-te la ceva.

| Dragosdoar a răspuns:

Fa-ti altu' ca nu e foc, Invinge-ti sentimentele! Asta ti se pare tie o lovitura a vieti?

| NotToday a răspuns:

Asa mi-a facut si mie "fosta" prietena... Doar ca ea nu a ratat sansa sa plece cu ceva copil de bani gata. Asa is unele persoane, fara suflet, fara minte si fara caracter. O sa fie foarte greu primele saptamani. Ideea e ca trebuie neaparat sa iti ocupi timpul. Ar trebui sa iesi cat mai des din casa, sa te plimbi, sa faci sport, sa citesti, sa te uiti la un serial, sa faci ce iti place. Treptat (cand te simti pregatita) ai putea sa te vezi cu alti baieti si vei vedea ca va de 10 ori mai bine decat cu el. El, cu siguranta va vrea sa revina la tine (dupa o perioada), dar foarte important e sa nu mai faci greseala de a-l ierta!

| MisterRip a răspuns:

Deci... FOST ( inseamna trecut) odata ce v-ati despartit o veti face din nou, nu trebuia sa te mai impaci cu el, sau cu fostii oricare ar fi ei. Trecutul e trecut. Ai face bine sa nu uiti asta, Tipul e un idiot. Sa ranesti o fata n asa hal oh go on are tarate in cap. Sa stii si tu asta, o persoana ca se schimbe dureaza mult timp ani de zile, asa ca nu mai pune botul la orice, pana nu iti demonstreaza.

| ElyNix23 a răspuns:

Depinde dacă îț iubești la fel de mult cum spui. Uneori cuvintele sunt foarte înșelătoare.
Poate a vrut să vă împăcați doar ca să-și bată joc, deși mă îndoiesc de acest lucru.
Revenind la subiectul inițial... nu cred că-l vei putea uita curând, însă ieși pe afară cu prietenii, păstrează-țți zâmbetul pe buze și relaxează-te. Nu mai fii pesimistă. Pute strada de băieți singuri și frumoși. Dacă el asta consideră, nu te merită.

| kingsinatuo a răspuns:

Multi trec prin asta... e bine sa nu te mai gandesti la el. accepta sa fiti prieteni daca ai o gandire matura ai sa il intelegi si ai sa treci peste daca esti o pustoaica de 10-11 ani care crede ca sa
intalnit cu dragostea vieti ei si nu poate sa traiasca fara el vei intra intr-o depresie si el se va simti foarte prost si vinovad deci parerea mea e sa treci peste si sa ii areti ca esti puternica happy

| euw9879847u a răspuns:

Părerea mea e că oricât ai încerca, nu cred că îl vei putea uita curând. Important este ca dacă vezi ca relaţia nu se poate remedia...să nu îl laşi să ştie ce simţi cu adevărat pentru a nu se folosi de tine. Şi ca să te ajute şi să îţi ridice moralul fă ceea ce îţi place şi descarcă-te mereu când eşti tristă.
Sper că ţi-am fost cât de cât de folos.