| anna_1674 a întrebat:

Ce credeti despre relatiile de pe internet? credeti in dragostea la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Sa stii ca, cred in relatiile pe internet. Unele dintre ele (sunt destule exemple concrete)s-au transformat in mari povesti de dragoste si s-au finalizat cu intemeierea de familii soilde.Totul e sa stii sa gasesti o persoana serioasa. Da, sigur ca poate exista si dragoste la prima vedere. Pur si simplu te loveste.De ce nu ar exista pana la urma?!
Bafta! :* >big grin

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Dacă nu cunoşti în fapt persoana respectivă, nu există o relaţie. Ci doar nişte conversaţii. Ai un "pen-pal", nici într-un caz o relaţie cu cineva.
2. Nu. Nu există aşa ceva. Există atracţie la prima vedere, o străfulgerare la prima vedere dar dragoste în adevăratul sens al cuvântului? Nu! Nu există aşa ceva! Ca să apară dragostea trebuie să existe o relaţie şi persoanele să se cunoască.
Salut.

| Razvan a răspuns:

Sunt o prostieoh go onSimti nevoia sa ai pe cineva langa tine fizic si moral.Relatiile de amicitie, da. E fain sa stii ca te poti duce in fiecare judet si sa te astepte acolo un bun prieten
Dragoste la prima vedere.Nu credthinking Dar exista o apropiere a sufletelor in timp scurt

| Rayyy a răspuns:

Pe Internet, se pot sustine relatiile, dar nu si initia.
Cred in dragoste la prima vedere happy
Mi s-a intamplat!

| SweetCandy a răspuns:

Nu sunt relatii in adevaratul sens al cuvantul sunt niste amagiri fara rost...
Nu nu cred in dragoste la prima vedere, poate doar o atractie de moment.

| cOnTexT a răspuns:

Ma da voi sunteti... Cum poti sa te indragostesti de o persoana daca nici macar nu a spus nimic, nici macar nu ai vorbit cu ea, asta imi sustine teoria ca la varsta voastra doar aspectul conteaza, "WOW ARE OCHII ALBASTRII" oh go on cand va aud. e doar atractie fizica. auzi ma dragoste la prima vedererolling on the floor! "crezi in dragoste la prima vedere sau mai trec odata pe langa tine laughing"
Nu exista relatii doar pe internet eventual sa vorbesti cu persoana iubita, dar trebuie sa te vezi cu ea happy! Eu cunosc multi oameni dp internet si pot spune ca aproape oriunde as merge in tara, as cunoaste pe cineva happy e frumos sa ai multi prieteni /amici

| lemmon a răspuns:

Nu, eu nu cred in dragostea la prima vedere, trebuie mult timp si multa comunicare sa te indragostesti cu adevarat. bine intr-adevar ''dragostea la prima vedere'' poate ajuta ca o relatie sa dureze mai mult deoarece partenerii se cunosc in timp si astfel nu au timp sa se plictiseasca unul de celalalt...[sa rectific]:eu nu cred in dragostea la prima vedere insa ea poate exista...nu neg asta.si mai ziceai ceva de dragostea pe internet.nu prea pot sa imi spun parerea, nu am avut parte de asa ceva.bafta:*

| Alexu_6086 a răspuns:

Iarasi a dat cineva exact raspunsul pe care l-as fi dat si eu... Da, merg atat relatiile de pe internet (daca persoanele sunt compatibile atat fizic cat si moral) si da cred ca exista si dragoste la prima vedere. Cu toate ca am unele dubii cu privinta la dragostea de la prima vedere, eu considerand ca nu este dragoste ci, mai degraba, atractie. Acea persoana te atrage, la inceput fizic, plecand de la premisa ca o vezi de la distanta, iar abia dupa aceea o sa va vorbiti. Prima data observi persoana prin intermediul simturilor, in special vizual, iar apoi poti sa vezi ce este de capul ei, daca o relatie serioasa este posibila sau daca ar fi o mare greseala. Daca se ajunge la stadiul unei relatii stabile atunci se poate vorbi de dragoste, dar nu stiu daca la prima vedere...

| blamefire a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca relatiile de pe internet sunt bune pentru ca daca va intelegeti pe net supar ok si cand va intalniti undeva, s-ar putea sa iti frangi inima.sunt sanse foarte mari sa te pacaleasca sperantele.
iar in dragostea la prima vedere...hmm nu-s foarte sigura 30% cred 50% nu prea iar rerstul sunt confuza
da-mi funda pls.am nevoie sunt la inceput si n-am nici puncte prea multe si nicio funda
mrs

| AdelinaC a răspuns:

Nu cred si nici nu te sfatuiesc sa ai incredere in astfel de relatii.Eu prieten in realitate nu am avut dar pe internet am vorbit odata cu cineva si am plans mult, mult de tot incat imi este si frica de baieti.Nu are sens sa te indragostesti de cineva pe care nici nu il cunosti, care poate in timp ce vorbeste cu tine mai are si alte fete in bara sau poate chiar nu este asa cum zice si sa fin seriosi cine isi da adevarata identitate pe net si unui necunoscut...

| Rares20funde a răspuns:

Relatiile de pe internet sunt f bune daca persoana cu care ai relatie este din oras cu tine

Si da, cred in dragoste la prima vedere.

| Ioanaa1796 a răspuns:

Relatiile de pe interneet? pai`nu cred ca...adica cine stie cine poatee fii` barbati care se dau ca au 14 ani da cand colo au 50 ceva de genuu`... dragostee la prima vedere? poate sa fiee frumoss`da numai dupa ce il cunosti destull de bun poate sa iti placaa

| mar2012 a răspuns:

Relatiile de pe net sunt niste prostii.Ca sa cunosti o pers cu adevarat trebuie sa ii fi alaturi.
In dragoste la prima vedere cred pentru ca mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nooosh.Relatiile d p net nu cred ca merg. Dar dragostea la prima vedere pte exista; De ex daca il/o vzy prima oara si ti s-au mai sps despre el/ea pte exista...In rest nooshthinking

| Deea8D a răspuns:

Relatiile dp net sunt o prostie! crede-ma stiu ce spun, dar despre dragostea la prima vedere da se poate.

| bienctzamika a răspuns:

Sincer pana acum ceva timp nu crdeam in relatii pe net pentru ca sunt multi ce au kef de glume si totusi am juns sa iubesc un baiat pe care l-am cunoscut e net dintr-o intamplare eram logata pe un site d socializare despre diferite teme inf si mi-am lasat imeylu acolo si m-am trezit cu un,,buna cf,, si de atunci suntem impreuna,oameni care asculta de proverbe si concepty stupide sunt niste idiotii pentru ca nu au trecut prin asta. stiu ca spun asta pentru ca de obicei sunt putiine cazurile ca ale mele, dar nu toty baieti sun asa! eu am incredre in el si il iubesc foarte mult si i-am zis,, te iubesc,, fara sa il fi vazut,, si cand nem intalnit era deja tarziu de comentarii nu ajutau lla nimic mia plaut s il iubesc si am incredree in el deci orce e posibil sa nu mi zic ca e reltyee la distanta adc il vad decat odata pe saptamana