| Anonima1717 a întrebat:

Voi ce credeti despre dragostea la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Chiar si cei care nu credeau in dragostea la prima vedere isi recunosc infrangerea atunci cand sunt sagetati de Cupidon. Dragostea la prima vedere depaseste logica, ratiunea si nu poate fi controlata. Nu l-ai vazut niciodata, nici macar nu e "genul tau", dar este suficient un zambet sau o privire fugara pentru ca viata sa ti se schimbe. Simti ca nu mai esti tu insati. Ai impresia ca il cunosti de-o viata, iar soarta v-a pus fata in fata in jocul dragostei. In fata acestei magii, cum ar putea un sceptic sa creada?

Si totusi dragostea la prima vedere exista. Unii o pun pe seama hormonilor sau a campurilor bio-magnetice care ne invaluie pe fiecare. Altii cred ca este scris in stele sa ne indragostim subit si irevocabil de cineva. Sau poate ca, de fapt, nu este vorba decat de o atractie fizica? Este imposibil sa descifram mecanismul tainic prin care doi oameni, pana atunci necunoscuti unul altuia, se indragostesc intr-o clipita?

3 răspunsuri:
| SloOpY a răspuns:

mi s-a intamplat
a fost ceva f special
cand am fost la mare in constanta
unde m-am eu era un baiat dragut robert si...m-am indragostit
am un an si inca nu l-am uitat
funda?

| fLrYdzstr a răspuns:

laughing))), O dragoste normala putin artificiala [ dragostea la prima vedere se bazeaza mai mult pe fizic, Clar ] dar din dragoste dinasta se poate trece la o relatie stabila sau nu; Depinde

| iuliana06 a răspuns:

Dupa mine dragostea la prima vedere e o aberatie.
Nu poti sa te indragostesti de cineva doar daca il vezi
Sa iti placa se poate...dar in nici un caz sa te indragostesti
Trebuie sa cunosti bine o persoana pentru a te indragosti de aceastahappy
Parerea mea!