| Criiss16 a întrebat:

Credeti in dragostea la prima vedere?straight face

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu cred, mi s-a intalmplat insa, sa fiu atrasa fizic de un baiat, sa-mi ia mintile, figurat vorbindlaughing! Abia dupa 2 ani am ajuns sa ma indragostesc de el, intre timp a devenit iubitul meu, prima si cea mai pretioasa iubire.care,mi-a ranit inima, intr-un final.

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oho!, ba bine ca nu! Si-n Deja Vu, si-n miracole, si-n toate cele! Toate se intampla cu un rost! Mai greu e sa-l si vedem/descifram corect, in timp util, uneori...

| fabiola a răspuns:

Daca,, prima vedere" este facuta pana in adancul sufletului si nu se rezuma doar la aspectul exterior, cred!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred.happy Ca sa poti fi indragostit trebuie mai intai sa cunosti foarte bine acea persoana.happyLa prima vedere nu prea ai cum.happy

eileen
| eileen a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere, tocmai pentru ca nu este dragoste, este izbitul ochilor care trece daca nu este intretinut de comunicare, respect, tandrete, samd.

| ioanaa a răspuns:

Nu poate fi dragoste, este un impuls, o traire intensa atunci cand iti place cineva pe care il vezi pt prima data .

| ioanaa a răspuns:

Nu poate fi dragoste, este un impuls, o traire intensa atunci cand iti place cineva pe care il vezi pentru prima data.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Daca nu ai vazut sau simtit ceva nu inseamna ca nu exista. Eu cred in dragoste la prima vedere.Culmea e ca la mine dureaza de aproape un sfert de secol. Tobias18c stie de ce pentru ca si el a simtit.

| want2bMajestic a răspuns:

Cu desavarsire... mi s-a intamplat...deci exista. trebuie sa fiti aman2 implicati...adica sa aveti sentimente comune

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

DA. Si-n Mos Craciun. Ce e aia? Dragostea este cu mult mai mult. Prima vedere poate sa te impresioneze, sa-ti starneasca anumite instincte, etc. Dragostea intervine ceva mai tarziu, atunci cand sti ca viata ta depinde intr-o mare masura de persoana respectiva. Ca nu-ti e bine fara ea, ca face parte din tine si tu din ea. E o intreaga filozofielaughing

| cotzobel a răspuns:

Eu nu cred ca ar fi dragoste la prima vedere...ci mai deraba o atractie fizica. dupa parerea mea dragostea vine putin mai incolo, atunci cand il cunosti mai bine.

| alexam a răspuns:

DA! Mi s-a intamplat! Dar... dragostea e aia care te face sa plutesti, iubirea e cea care e adevarata, matura, si ramane! big grin

| gabrielutzu a răspuns:

"Dragostea" la prima vedere nu este altceva decat o atractie fizica si atat, nicidecum dragoste, si de obicei se sfarseste prost.

| maitreyi a răspuns:

Nu este dragostea adevarata este doar un pas stre dragoste...este ca o scanteie fara de care nu iese focul(dragostea)...sincer acum prima data toti ne uitam la invelis ca nu ai cum sa stii ce se ascunde in spatele fizicului, ce suflet are persoana aia asa ca sa nu film ipocriti: sufletul conteaza. e adevarat ca sufletul conteaza cel mai milt iar dupa o anumita perioada nici nu mai conteaza fizicul

| dance4life a răspuns:

Daaaa! day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da..la mine a fost..day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. dar nu e de durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dar e important sa analizezi sentimentele inainte de a te arunca intr-o relatie si sa vezi daca si ea/el simte acelasi lucru. Ia-o usor, incercati sa va cunoasteti mai bine. Eu cel putin asa am facut... si sper ca am facut bine. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi, da eu cred pentru ca mi s-a intamplat mie, acum la 34 de ani, dupa o casatorie cu doi copii, de care barbat m am despartit, si m am indragostit foarte tare de altul, de la prima vedere, de acum un an jumate, nu am avut inca relatii sexuale din cauza ca este casatorit, si nu cred ca o sa am, pentru.ca nu vreau sa stric familia nimanui, in schimb ma iubeste si il iubesc, vorbim citeodata la telefon, ne mai vedem citeodata pe furis dar nu cred ca vreodata voi avea ocazia sa simt sa traiesc ceea ce imi doresc zi si noapte, sint pur si simplu bolnava, nu am fost niciodata asa, crede ma! nici eu nu am crezut in dragostea la prima vedere dar acum cred, si simt ca mor in fiecare zi ce trece ...lili din austria. m am nascut in romania in bucuresti, am trait in cipru cu primul meu sot 17 ani iar acum sint in austria lucrez... pupicuri, imi pare bine!

| bghes a răspuns:

Da mult