| sabina66_9045 a întrebat:

Ce credeti:viata sexuala trebuie inceputa dupa casatorie?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa ar trebui

| Razvan a răspuns:

Mi-e indiferent.Conteaza cum ma inteleg eu cu respectivul nu cum presteaza si cand presteaza la orizontalaoh go on

NOname
| NOname a răspuns:

Dupa parerea mea, viata sexuala trebuie inceputa atunci, cand te simti prigatit/a, cand doresti cu adevarat acest lucru.
Si mai ceva, ce s-ar intampla daca dupa noaptea nuntii, ai afla, ca nu esti compatibil/a cu sotie/sotul? N-ar fi pacat?
Numai bine!

| RyanGeorge a răspuns:

E vre'o lege in legatura cu asta? cine asteapta pana la casatorie... Ok dar pare prea., acum depinde, eu unul nu pot sa astept pana zice "auzi dar noi nu facem decat dupa casatorie", bleah

| elasexygagica a răspuns:

Nu, viata sexuala trebuie inceputa inainte de casatorie... iar faptul ca viata sexuala trebuie inceputa dupa casatorie sunt prostii inventate de bunica si bunicu, ce te faci daca te mariti virgina iar in noaptea nunti afli ca sotul tau e impotent? ce te faci a?

| MikyMi a răspuns:

Eu zic ca asa ar fi cel mai frumos!:X:X:X:X
Nimic nu e mai placut decat noaptea nuntii happy Orcui i-ar placea ca partenerul/partenera sa nu fie atins(a) de alta persoana.
E cel mai frumos cadou pe care il poti face sotului in noaptea nuntii!:X:X:X
Doar ca nu prea mai rezista partenerii in ziua de azi pana atunci.

| εїз a răspuns:

Mai suntem pe timpul comunismului? Nu, nu mai suntem. E ok, oricând.

| mihaa a răspuns:

Falsss, exista sansa sa fii nesatisfacuta de sot si atuncii cf? divortezii? stai si suferii pentru copil? nuuu, mai bine trebuie incercat inainte de casatorie

| newperson4him a răspuns:

Eu zic ca da. Dar trăind într-o lume a senzaţielor tari, este foarte greu să faci faţă la toate provocările lumii. Cu siguranta merita sa astepti! Acesta este darul tău pentru persoana iubită cu care vrei să îţi petreci tot restul veiţii. Si nu crede in gen: dupa noaptea nuntii poate va dati seama ca nu va potriviti si bla bla. Daca va potriviti in celelalte lucruri cu siguranta si pe partea asta va fi la fel.

| marymaryanne a răspuns:

Da unde te crezi?

| alexeanca a răspuns:

Mai nu stiu daca neaparat dupa casatorie, dar nici la a doua intalnire cum procedeaza majoritatea.

| bianca_1157 a răspuns:

Buna, daca stai sa te gandesti tot acolo esti, daca te daruiesti inainte sau dupa casatorie. de exemplu te poti pastra pana in noaptea nuntii, iar dupa ceva timp constati ca nu sunteti facuti unul pentru celalat si va despartiti, iar tu cunosti alt baiat? nu e acelasi lucru? te daruiesti "sotului" dupa care va despartiti? deci parerea mea este ca tot acolo ajungi daca e sa stai sa gandesti logic, asa ca... poti linistita sa nu te pastrezi laughing

| madalina_2518 a răspuns:

rolling on the floor) nuuuu

| mopella a răspuns:

Eu cred in asta. Cel mai pretios cadou cei poti face sotului este fecioria.
Nu te uita la lumea stricata la cap moral si psihologic in ziua de azi. Nu vezi cum in lumea a ajuns a o etapa ca trateaza sexul ca un sarut de noapte buna de la prima intilnire ca si cind e un lucru normal. Nu te-as sfatui sa faci lucrul acesta doar ca toti din jurul tau o fac. O sa-ti para rau pe urma. Nu e nimic special dupa ce o faci. Nu te vei simti mai speciala ca ai facut-o vei ramine aceiashi doar ca ti-ai inceput viata sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu catergoric dintr-un singur motiv: poate nu esti compatibil cu partenerul.