| Alyyy a întrebat:

Cand ar trebui inceputa viata sexuala? straight face

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Atunci cand simti tu cu adevarat ca vrei.Nu e o notiune de timp. Daca simti ca persoana de langa tine merita, atunci fa-o.nu conteaza varsta. Poti sa ai si 25 ani si sa fii imatura, sau sa fii naiva in astfel de situatii.Sunt persoane care la 14-15 ani dau dovada de o maturitate incredibila.
Nu stiu ce varsta ai, insa conteaza ce simti tu, sau daca ai gasit persoana potrivita. Daca e potrivita sau nu, asta numai tu poti sa stii, iar daca te paraseste dupa... atunci asta e. Ia-o ca pe o etapa din viata ta si o experienta din care ai avut ceva de invatat.Nu inseamna ca primul trebuie sa fie si ultimul.Sunt multe cupluri care au fost o viata impreuna, fara alte experiente si in timp au esuat, nu se potriveau chiar atat de mult precum credeau.
Oricare ar fi decizia ta, gandeste bine asupra ei, pune in balanta avatajele si dezavantajele relatiei si nu regreta apoi decizia luata.Asta e cel mai important.
Intreaba-ti inima, apoi gandul, inainte sa iei o decizie.

14 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Cat maitarziu...in jurul varstei 20

| dEutSa_8892 a răspuns:

Knd simti k esti pregatita... da` trebuie sa ai o rel. care a durat macar 1 an...winking k asa stii ca nu te va parasii dupa ce se va intamplawinking

| MADALINAAAA a răspuns:

Dupa minim 17 ani, cu o persoana la care tii, in care ai incredere, ai o relatie serioasa bazata pe sentimente reciproce.si crezi tu k a venit momentul sa faci acest pas.

| anonim a răspuns:

Cum, tu inca nu ai inceput viata sexuala? nu imi vine sa cred! eu zic sa nu mai stai pe ganduri, da-i drumul ca nu stii ce pierzi.big grinbig grinbig grin

| selef a răspuns:

Seara.

| Uana_5406 a răspuns:

In momentul cand esti pregatit/a.

| blackkrose a răspuns:

Pentru ati incepe viata nu e o varsta anume.trebuie dor sa simti q ai gasit pers potrivita care te iubeste si o iubesti.(bine exclux 13, 14, 15 ani. dauneaza sanatatitongue)

| altul a răspuns:

13 ani mere cu protectiee

| altul a răspuns:

Eu am inceput la 8!happywinkingbig grin

| lucilucica a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred ca este o varsta cand va trebui sa iti incepi viata sexuala, daca tu simti nevoia sa o faci astunci fa-o... dar daca o faci va trebui sa simti intra-adevar ca merita...nu neaparat va trebui sa iti incepi viata sexuala ca sa nu fii mai prejos de prietenele tale...viata sexuala include si multe probleme, asa ca...cu cat mai tarziu ca atat mai bine... sper ca ti-am fost de ajutor pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CAT MAI REPEDE MAXIM 14 ANI!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti pregatit si cand crezi ca e bine...nu sa o faci cu cineva care ti-ar da papaucii dupa ce deja ai facut-owinking
si cel mai bine e dupa varsta de 18 ani cand esti deja matur...si aproape stii ce vrei de la viata thawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vrei

| ion10695 a răspuns:

Nu importa ce virsta ai Cind ai noroc si este vreo fata care vrea sa faca sex atunci!