| deluXxe a întrebat:

Ce credeti voi ca este "Dragostea" cu adevarat?

Toti merita vot. numai unu' Funda!; x; x

Răspuns Câştigător
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Grogostea este un vislove struck Este atunci cand simti ca ai pe cineva langa tine care sa te ajute, sa te inteleaga sa traiasca prin tine.
Sa iti ofere afectiune, iubire, sa aiba timp de tine.
Dragostea e minunata daca gasesti persoana potrivita si care sa te meritelove struck
Pupp.:*

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

O partida delicioasa de sex

| Dia a răspuns:

Pentru dragoste exista doar sinonimul :IUBIRE, Este ceva sfant, ceva ce te face sa plutesti, ce te face sa uiti de tot ce`i rau, dragostea nu va pieri niciodata, si dragostea se masoara in doua cuvinte, care fac cat o mie : Te iubesc. love struck.

| TeIubesccc a răspuns:

Dragostea e acea atasare puternica fata de persoana de langa tine. Intelegerea, iubirea, respectu` fata de cel de langa tine. Implicare 100%. Gandire de "2 in 1".

| znstr a răspuns:

Dragostea,dacă ar fi să faci o definiţie,e senzaţia aia că respecţi şi eşti respectat,iubeşti şi eşti iubit,te încrezi în cineva,iar acea persoană are încredere deplină în tine... în câteva cuvinte : iubire,loialitate,înţelegere, afecţiune, respect big grin
Dar dragostea asta poate fii şi ea de mai multe feluri. pentru un amic sau amică şi dragostea pentru persoana Aleasă să fie lângă tine la bine şi la rău.

| shotocan123 a răspuns:

Pai sunt anumite emotii pe care le simti in plexul solar adica lingurita toate emotiile le simti akl si atunci cand vezi o pers ca te intelege mai bine ca oricine ca vrei sa protejezi pers respectiva
e fr sa iubesti eu am iubit dar trebuie sa ai grija iubirea sau dragostea are i singura fata dar trebuie s o cunosti

| al3xxa_7413 a răspuns:

Pentru mine dragostea este ceva fictiv, un sentiment atat de perfect incat nu poate fi atins cu adevarat. Eu una nu pot sa cred ca doua persoane se pot completa atat de bine. Poate cand o sa gasesc persoana pentru care simt ceva si care sa imi impartaseasca sentimentele o sa cred mai mult in iubire.

| valentina_2679 a răspuns:

Da eu cred ca exista, dar nu toata lumea o percepe ca atare.Ia-ti exemplu parintii s-au indragostit, s-au casatorit si te-au procreeat, atunci dragostea lor s-a transpus familiei. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat.

| Alice_9782 a răspuns:

Ceva ce nu poti vedea.nu poti atinge.dar poti simti happy