| doroteea a întrebat:

Cine din istorie credeti ca a dat dovada de patriotism adevarat? Prin ce intamplare credeti ca si-a aratat dragostea pentru patrie?

3 răspunsuri:
| Silviu_7451 a răspuns:

Mircea cel Batran, Vlad Tepes, Stefan cel Mare, Mihai Viteazul, Iancu de Hunedoara, Carol I, Decebal, Kogalniceanu, Eremia Grigorescu, etc. Sunt toti oameni demni de respect profund.

| Michelle13 a răspuns:

Eu cred ca toti oamenii care au ramas in Tara si ajuta la dezvoltarea ei sunt adevarati patrioti

| Amariuta a răspuns:

Mihai Viteazul, Ștefan cel Mare, Alexandru Cuza