| Nicolas_8414 a întrebat:

Ce credeti voi? Poate rezista in timp o relatie la distanta?
Voi ce parerei aveti? Ati avut relatii la distanta? Cum a fost? A fost iubirea mai puternica?

Răspuns Câştigător
| Christtine a răspuns:

Rezista un timp. Dar pentru ca sa o mentii, este nevoie de fooooarte multa incredere. 1. Ca sa stii cui sa-i incredintezi sentimentele si 2. S nu cumva sa-si bata joc de tine.happy [de ex. sa bati drumu` degeaba si sa nu se prezinte la intalnire. sau sa-ti cheltuiasca sh ultimul banut si a 2a zi asteapta p altcineva]

Am avut relatie la distata de vrei 40 de km de orasul meu. si a mers cam 6 luni. A fost bine. Cand venea la mine. pentru ca eram destul de mititicahee hee era totul roz. Vorbeam mult cu el. pana cand nu prea a mai venit si cum zice zicala "Ochii care nu se vad se uita". asa ca. ultima data cand a zis ca vine i-am spus ca nu mai vreau pentru ca nu mai are rost. Bine. au fost sh mai multe motive pentru care am refuzat sa-l mai vad.

Acum. faci ce-ti dicteaza inimioarabatting eyelashes

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

A fost frumos, dar era o distanta de 200km, nu tine mult o relatie la distanta deoarece implica un anume cost financiar in primul rand si pe urma daca nu te duci prea des la ea apar discutii etc etc.Nu merge decat undeva poate 05%

Răspuns utilizator avertizat
| ingerashhhh a răspuns:

Da,exista relatii la distanta,eu personal sunt incadrata intr-o relatie de genu,desigur gelozia este enorma insa nu depaseste dragostea,atunci cand ai o relatie la distanta incepi sa pretuiesti mai mult persoana respectiva,te vezi foarte rar cu ea si de aceea atunci cand o ai langa tine si o strangi la piept nu ai mai vrea sa ii dai drumul,fiecare cuvint si fiecare clipa se memoreaza,totul se pare o poveste care nu ai mai vrea sa ia sfarsit,exista si certuri, dar foarte usor treci peste ele, in 5-10 minute se termina cearta deoarece, tii prea mult la aceea persoana ca sa faci scandal si imediat unul cedeaza si spune "hai sa uitam totul si sa nu ne mai certam" este minunat o asemenea relatie chiar daca de foarte multe ori stai si plangi ca nu e iubitul langa tine sa te cuprinda. Daca exista iubire si rabdare o relatie la distanta dureaza ani.

| trista_5619 a răspuns:

Salut, eu cred ca poate rezista, eu spre exemplu am facut cunostinta cu un baiat pe net, dar el e departe in alta tara,, si am aproape doua luni de cand ne cunostem, dar nu ne-am vazut niciodata in realitate, acum luni o sa vina si o sa ne vedem, astept cu nerabdare, nu stiu cum va fi intalnirea, dar sper cu bine. spun ca da exista relatie la distanta, dar nu la toti le convine asta, oamenii sunt diferiti, daca esti rabdator o sa rezisti. trebuie sa ai rabdare si incredere.

| Abcdefg123 a răspuns:

Eu sunt din Giurgiu, el e din Bucureşti. Asta înseamnă 60 km. Nu pare a fi prea mult, dar asta semnifică vizite ceva mai rare. Pe lângă asta, bunica lui are un apartament in Giurgiu in cartier cu mine şi vine pe aici. Ne mai întâlnim şi în Grădiştea. Nu e chiar aşa greu, dacă vrei. Peste câteva zile se împlineşte un an decând suntem împreună. În octombrie împlineşte 18 ani şi va veni mai uşor la mine in oraş.
Nimic nu e imposibil, poate doar " greu de realizat ".
Si da, când te intălneşti mai rar, preţuieşti fiecare clipă, deoarece nu il vezi in fiecare zi. Eu il iubesc şi el spune acelaşi lucru, dar sinceritatea trebuie să atingă cote maxime.
Baftă!

| stefy_9482 a răspuns:

Poate rezista dar nu foarte mult timp...plus ca nu ai garantia ca acea pers este doar cu tine trebuie multa incredere...dar in general nu rezista mult timp