| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Ce e cu mine? Gresesc? De ce nu pot avea rabdare la inceput intr-o relatie? Mereu mi-am dorit ca atunci cand incep o relatie sa fie acel sentiment la inceput-fluturi in stomac cum s-ar spune... mi s-a intamplat o singura data, dar s-a stricat totul in scurt timp. Mi-am zis ca acum o sa stau cu un baiat, chiar daca la inceput nu sunt foarte atrasa de el, astept si poate vine dragostea pe parcurs. Credeti in asta? Eu ma satur repede, sau pur si simplu nu mai rezist in realtie, deoarece ma gandec la baiatul pe care i iubesc de fapt. Prietenii imi spun ca sunt prea pretentioasa. Poate sunt, dar vreau sa fiu fericita. Odata ce am fost, am trait asta mi-e greu acum sa stau cu oricine doar ca sa astept sa vina fericirea.
Voi cum ati facut? Normal ca nu pot sa iubesc din prima, dar vreau macar sa ma simt asa atrasa de el mult, sa-mi doresc sa-l iubesc. Cu ce gresesc?

Răspuns Câştigător
| jasmine73 a răspuns:

Sa stii ca fluturii in stomac anunta un sentiment profund, adevarat, care marcheaza o relatie trainica, in care partenerii se potrivesc, se atrag, se inteleg din priviri, se completeaza, se simt, se cunosc reciproc, este deosebit sa treci prin asa ceva, mai bine revii la fostul iubit sau astepti sa simti din nou fluturasi, daca vrei sa discuti cu cineva mai multe contacteaza-ma

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu greşeşti cu nimic/Eu am principii complexe, dar mă simt constrânsă de lucrurile care-mi cer implicare/Mă fac să mă simt constrânsă/Şi nu fac faţă/Ca să iubeşti, trebuie să cunoşti persoana de lângă tine/Şi pentru asta ai nevoie de timp/Poate că încă nu ai găsit băiatul potrivit pentru tine

| Carmen a răspuns:

Draga, nu ai gasit inca persoana potrivita, care sa te faca sa simti fiori.

| DaKsTIpOnTUtRaGeJoInTu a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar la varsta adolescentei e normal pentru noi adolescentii sa experimentam. sa nu ne bazam tot timpul pe acelasi tip de baieti/fete.Incearca ceva mai diferit de cum ai fost acum vezi poate ceilalti te fac sa simti iubire cu adv si sa ai o relatie de dragoste frumoasa oricum iubirea adv o simti cand esti cu adv matur si cand stii sa faci diferenta intre dragoste si o simpla atractie:X:X sper ca te-am ajutat