| borntotwerk a întrebat:

Ce e dragostea de fapt? Cum ne dam seama daca ne-am indragostit si cum e sa fii indragostit dupa parerea voastra?

7 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Dragostea este sentimentul care iti distruge viata, iti creeaza probleme si te face sa inebunesti. Avantajul este ca esti foarte fericit, o fericire nebuneasca, dezavantajul ca dupa despartire iti vine sa iti blestemi zilele.

| BeAmazing a răspuns:

Semne ca esti indragostita:
1.Cand te gandesti la el inima iti bate mai tare.
2.Zambesti aproape fara motiv, atunci cand ii auzi vocea.
3.Il cauti cu privirea aproape in orice loc unde te duci.
4.Cand te uiti la el; nu mai vezi pe altcineva.
5.Incepi sa te gandesti numai la el.
6.Inainte sa adormi, el este ultimul gand care-ti vine in minte.
7.Si chiar daca nu am mentionat niciun nume, te-ai gandit la el in timp ce ai citit asta!

Dupa parerea mea, sa fi indragostit/a este ceva frumos dar trecator.

| Paix a răspuns:

Dragostea nu exista, este doar o iluzie...

| denigood a răspuns:

Cand ii se scoala penisul prietenului tau, intre dintii tai strambi.

| Cristiine a răspuns:

Atunci cand esti indragostit nu faci altceva decat sa te gandestii la acea persoana in fiecare secunda, de fiecare data cand numele lui iti trece prin minte sa simti fluturi in stomac, asa iti dai seama ca esti idnragostit happy.

| NewByePeCs a răspuns:

Te iei dupa INIMA ta.