| Papusika1Mika a întrebat:

Ce e iubirea, adica ce simti cind iubesti?

Răspuns Câştigător
| Shimywa a răspuns:

Este cel mai minunat si mai puternic sentiment posibil:X.Cand iubesti pe cineva iti doresti sa fi tot timpul cu persoana respectiva,te gandesti mereu la ea,este primul/prima la care te gandesti seara inainte sa adormi si dimineata cand te trezesti,la el/ea te gandesti mereu cand vezi ceva romantic,cand esti fericit/a,ai emotii cand vorbesti cu el/ea,te inrosesti uneori,cand il/o privesti in ochi te ia valul, cand ii atingi mainile simti un sentiment profund, cand iubesti te doare inima pentru persoana respectiva, dar totodata, poti ajunge intr-o stare de euforie incat iti vine sa sari pe pereti de fericire si sa te bucuri de toate nimicurile vietii :X:*

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea inseamna sa dai sansa unei persoane de-a te distruge, dar sa fii singur ca nu o va face. E un sentiment ciudat, dar placut. Cred ca iubirea e motivul pentru care traimwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca dracu

| Zatharra a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/iubire
Aici sunt definiţii.Peace!

| Azµre a răspuns (pentru Zatharra):

E greu... Cum poți pune o astfel de întrebare... Iubirea se simte și nu se poate defini în cuvinte.

| Zatharra a răspuns (pentru Azµre):

Păi de asta nici nu i-am dat un răspuns de-al meu...n-am ştiut cum să-l formulez. Dacă s-a găsit cineva să-i dea cuvântului ''iubire'' o definiţie atunci i-am adus la cunoştinţă şi userului Papusika...happy

| Azµre a răspuns (pentru Zatharra):

Am mai spus-o odată, copii din ziua de azi nu știu ce e aia iubire de mama sau de tată...

| Zatharra a răspuns (pentru Azµre):

E un reproş, că nu ştiu cum să iau răspunsul tău?

| Azµre a răspuns (pentru Zatharra):

A nu pentru tine stai liniștit, nu m-am exprimat eu corect. Reproșul este pentru userul care a postat întrebarea.
Să ai un șfârșit de an plin de fericire.

| Zatharra a răspuns (pentru Azµre):

Mulţumesc,la fel!happy

| Papusika1Mika explică (pentru Azµre):

Eu stiu ce e iubirea de mama si tata, eu am intrebat in general ce simti cind iubesti, daca nu stii sa raspunzi, nu raspunde, nimeni nu te obliga! Bye!

| Different69 a răspuns:

Iubeste si ai sa vezi happy...nu simti ceva deosebit poate o sa ai emotii happy

| soricelulRulz a răspuns:

Cel mai puternic sentiment, cand te indragostesti uiti de tot si de toate, te gandesti numai la el/ea, nimic nu te mai intereseaza, esti brusc mai fericit, zambesti incontrolabil cant te gandesti la acea persoana si ai face orice pentru ea
Vei vedea si singura cand va veni momentul

| cudlles a răspuns:

Aceasta este intrebarea! Daca esti indragostita o sa iti dai seama.E cam greu sa-ti dau o definitie.Este un sentiment prea complex pentru a fi descris in cuvinte.