| Lary_7052 a întrebat:

De la ce varsta incepi sa iubesti? Este normal ca la 15 ani sa simti iubirea?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Si asa ca o completare. eu cred ca poti iubi la orice varsta. dar iubirea este diferita, da depinde varsta la care iubesti pentru ca la orice varsta iubesti diferit. asta nu inseamna ca nu poti iubi. poti se te indragostesti si la 6 anibatting eyelashes si este destul de frumos. si e adevarat ca nu iubesti ca la 30, dar ai ceva sentimente de o anumita persoana si aceste sentimente se afla prin definitia iubirii. pe la 10 poate sa-ti placa mai mult de cineva. sa iubesti mai mult si sa pui mai mult suflet. de la 15 mai intervin si ceva probleme. deci este din ce in ce o treaba mai serioasa. care completeaza din ce in ce mai mult acest sentiment. eu cred ca iubirea exista la orice varsta, dar este diferita...
iar acum despre acele persoane care spun ca nu exista iubire la o anumita varsta, eu zic ca unele s-ar putea sa o faca din rautate. de exemplu tu ai acum 15 ani. daca cineva iti spune ca nu ai cum sa iubesti la 15 ani. probabil ca si tu vei face la fel, si tot acelasi lucru o sa'l spui si tu cand o sa mai cresti. dar este normal sa-ti placa de cineva. iar tie cand iti place mai mult de cineva sa spui ca'l iubesti. si asa este il iubesti =iti place de el. chiar daca nu este asa ca la o varsta mai inaintata, dar este acea iubire la 15 ani. iar persoanele mai invarsta uita. unii uita ca au fost si ei copii candva. si este bine ca pe un copil sa'l lasi sa traiasca acel moment. nu sa vii cu vorbe de'astea ca nu exista iubire si ca nu stiu ce. ca pana la urma toti au iubit si la 10 si la 15 dupa iubire alergam mereu...
iar cei care au de exemplu peste 20. pot spune ca nu exista iubire la 15 ani ...pentru ca la 15 ani au fost doar niste copii. dar atunci au iubit, dar o iubire mai copilareasca. si asa poti spune tu la 15 ani. ca nu exista iubire la 10, dar atunci cand ai avut 10 ani ai crezut ca exista iubire la aceasta varsta. deci eu cred ca iubirea exista si iubim din'totdeauna. sper ca ai inteles ce am vrut sa zicwinking kiss

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Iubesti din'totdeauna.
si iubirea este normal sa o simti oricand.winking kiss

chiar daca unii nu sunt de'acord. asta este parerea mea.

| Eu4EverX a răspuns:

Multi spun ca nu poti iubi in timpul adolescentei chatterbox

Dar nu e deloc adevarat, poti iubi la orice varsta! ( bine nu ma refer la 9-10 anistraight face )

| St!L a răspuns:

Si eu sunt adolescent si cred ca la varsta asta nu e vorba de iubire, cred ca e vorba despre sentimentul de a indragi si nimic mai mult, dar asta difera de la caz la caz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesti mereu. Poti iubi si la 15 ani... dar de multe ori ceea ce simti nu este iubire. Este ca o "obsesie" ce se confunda cu iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de la 10 ani imi caut iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca este bine cea ce faci trebuie decat sa ai curaj si vointa si multa bafta la gasirea marei dragost

| Ana_6759 a răspuns:

Dar eu am 10 ani si cred ca iubesc.Cum e iubirea adevarata? Voi credeti ca exista la varsta mea?

| gigidax a răspuns:

E bine si la 8 ani
eu am inceput sa iubesc la 5 ani serios