| negrutzaa a întrebat:

Ce e iubirea? versuri! si definitii

4 răspunsuri:
| andradat a răspuns:

Nu are definitie. Este un sentiment, nu se poate descrie. happy

| mystik a răspuns:

Iubirea este un sentiment de dragoste pentru o persoana de sex opus sau un sentiment de afectiune si admiratie pentru ceva sau cineva. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre. A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta. Iubirea este fericirea ce se poate manifesta si ce se poate darui.

| ina88 a răspuns:

Ce e iubirea? Un lung prilej pentru durere, caci mii de lacrimi nu-i ajung si tot mai multe cere...

| galcionak a răspuns:

Iubirea e frumoasa cind o prtuesti asa cum este