| maria22082 a întrebat:

Ce inseamna iubirea pentru voi?(nu vreau definitii de pe net)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea inseamna fericire pura. Iubirea inseamna un zambet dat din suflet, niste ochi in care se citeste sinceritate si incredere. Iubirea inseamna respect fata de persoana pentru care nutresti sentimentele. Si respect fata de tine. Inseamna atingere care te face sa tresari, inseamna fluturi in stomac, inseamna dorinta, inseamna dor. Iubirea inseamna rabdare, inseamna pasiune, inseamna tandrete. Inseamna totul. Pentru mine.

| usuk a răspuns:

Pentru mine iubirea e o boala fara de care n-as fi sanatos>scuze dar mi-am permis sa citez din Alexandru Paleologu

| MrSoapte a răspuns:

Pt mine, inseamna o persoana care sa ma suporte, sa ma accepte, sa ma sustina si cel mai important...sa-mi zambeasca!

| Kazumi a răspuns:

Iubirea e suferinta, multa suferinta fie ca e vorba de familie fie de prieten/a. E loialitate, iar cand stai langa persoana pe care o iubesti te simti in sigurata si uiti de toate necazurile.