| MaDyTzU_3728 a întrebat:

Ce efecte poate avea masturbarea excesiva la baieti? ( 13-16 ani )

Răspuns Câştigător
| JhoNutz a răspuns:

Efecte nu apar din prima, depinde de cantitatea de masturbare utilizata. Recomand, pentru o buna functionare a organismului, de 2-3 ori pe zi, in cazurile extreme, altfel merge 2-3 ori pe saptamana. O zi buna si sper ca ti-am dezlegat cateva din tainele masturbarii.

5 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Masturbarea nu este ceva ciudat sau ceva rau sau sa aiba ecfecte. Prin masturbare se produce acea autocunoastere a corpului. Dar sunt uni care sunt dependenti de masturbare dar nu de sex adica nu fac sex doar masturbare am vazut asta in un documentar.

| claus a răspuns:

Alienarea. si placerea de a petrece timp cu tine.
prietene, iesi in lume, cunoaste fete!

| BassHunter13 a răspuns:

Rezistenta in viitor la sexhee heehappy

| ZeRRo a răspuns:

Iti scade intelectu si creste imaginatia

| zuzuboy91 a răspuns:

In viitor nu o sa ti se mai scoale happy
Multumit?