| szergiu a întrebat:

Ce este Chist-ul pe ovarul drept? Din ce motiv apare? Cum influenteaza viata sexuala? Se poate transmite la partenerul sexual vreo infectie din cauza aceasta? Vreau detaliat!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti la un click distanta sa afli tot ce te intereseaza. Poftim:
http://www.sfatulmedicului.ro/......ional_1103
Si,nu,nu se transmite nimic la partener! Citeste si vei intelege.

2 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Chistul ovarian e o tumoare benigna e imposibil de transmis la partenerii sexuali se trateaza cu anticonceptionale sau chirurgical.
Apare din motive prea comlexe pentu tine ca sa le intelegi.

| orlandoene a răspuns:

Atunci cand i se umfla vaginul