| Denisaa1235 a întrebat:

De ce ma înțeapă in vagin uneori? Si de ce ma inteapa in ovarul drept cand ar trebui de fapt in cel stang? (pentru ca am un chist ovarian acolo si pe cel drept aveam acum 2-3 luni, am citit ca poate sa mai ințepe vreo cateva luni chiar si dupa tratarea acestuia doar ca nu sunt sigura daca e adevarat), mentionez ca sunt virgina si stiu ca infecțiile/bolile cu transmitere sexuala nu le poti lua daca nu ai avut contact sexual dar asa o intrebare in general. Unele infectii/boli de genu pot sa se vada si la examenul de urina? Eu am facut și urocultura, am fost diagnosticata cu infectie urinara și chist ovarian si corp galben (asta din ce am inteles ca in momentul ala am fost la ovulatie) poate o infectie sau boala cu transmitere sexuala sa se vada la urocultura?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi urgent la medic, nu sta pe TPU sa astepti miracole diagnostice, du te la medic sa te consulte el si intreaba l ceea ce ne ai intrebat pe noi ca numai doctorul stie, i ti face o ecografie si aflii cauzele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele se pot, altele doar la sânge. Mai mergi la un control, poate au revenit chisturile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.