| Rockett a întrebat:

Ce este dragostea si cum se mainifesta ea?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos,mai profund si mai sincer sentiment care poate exista. Dragostea ne da puterea sa trecem peste orice obtascol si de multe ori ne da sansa sa invingem. Dragostea este capabila sa ne schimbe de la o zi la alta. Dragostea e cel mai frumos cadou primit de la viata. Dragostea inseamna totul.
Cum se manifesta ea? pai stai tot timpul cu gandul la aceea persoana,te intimidezi atunci cand o vezi, iti apar acei fluturasi in stomac si inima iti bate tare cand te baga in seama, s-au cand il vezi pe strada, faci orice ca sa ii atragi atentia, ai dori sa fi in orice moment alaturi de aceea persoana si multe altelehappy

2 răspunsuri:
| Cristi7Cristinel a răspuns:

Dragostea e atunci cand iubesti pe cineva...
Ea se manifesta prin:
1) Te inrosesti atunci cand vezi persoana iubita.
2)Uite ca nu mai stiu, dar atunci cand esti indragostit(-a) iti vei da seama

| Anonima170 a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment care se simte o singura data in viata.
Ea se manifesta prin:
a)Cand esti langa persoana de care esti indragostit nu mai stii sa vorbesti.
b)Nu mai stii sa mergi si sa te comporti.
c)Te faci de ras cand e el/ea prin preajma.