anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce este dragostea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Din pacate dragostea se traieste nu se defineste; Reprezinta traire, pasiune, daruire, simtire, compasiune, voluptate, ea nu are varsta, trebuie sa crezi numai ca exista. Dragostea este atunci cind simti ca poti face ceva pentru cealalta persoana cind scopul tau este sa-l faci fericit, este atunci cind persoana de langa tine reuseste sa-ti inveseleasca ziua cu un zambet iar cind sunteti impreuna te poate face sa uiti toate grijile.

2 răspunsuri:
| kuzican a răspuns:

Dragostea este cel mai pur sentiment pe care l-am trait... inseamna sa uiti pentru cateva clipe de tine si de ceilati. sa existe doar persoana iubita... stiti in filmele de dragoste cand doi indragostiti se saruta pe fundal se aude o melodie de dragoste sau niste viori. ei bine in viata reala nu e regizorul sa ne puna aceea melodie dar eu am trait acest sentiment si pentru un moment nu mai auzi forfotul orasului nu mai simti nimic il simti pe el/ea si chiar se aude muzica ...pacat doar ca ce e frumos se termina repede ...asta inseamna dragoste pentru mine sa traiesti pentru el/ea ...si dupa ce totul s-a terminat el a ramas motivul pentru care zambeam dimineata chiar daca nu mai e al meu si cand vreau sa stiu daca e bine il sun si il intreb si chiar daca imi vorbeste rece acum stiu doar ca il iubesc poate ca pe un prieten acum poate ca nu mai il iubesc ca pe sufletul meu pereche dar stiu ca il iubesc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata

Întrebări similare