| PisicutzaMik15 a întrebat:

Ce este iubirea? Cel mai original si bun raspuns primeste funda.Si nu vreau raspunsuri de pe net!

Răspuns Câştigător
| IonelaCrisydaa a răspuns:

Iubirea este cel mai bun lucru care ii se intampla unui om in viata adica nu exista ceva mai frumos decat ea. Iubirea nu cedeaza daca este una reala.Nu se poaet explica iubirea.Ea daca iubesti cu adevarat isi face loc in inima ta si iubirea se simnte in inima si suflet iubirea nu este pentru bani sau sex...ea este pentru acel sentiment de durere de burta cand te indragostesti si sageata de dragoste rame in suflet.Ea este pura si curata cu sinceritate fara minciuna si curata.Nu iti trebuie ochi ca sa cunosti iubirea..Nu iti trebuie urechi ca sa auzi iubirea ci iti trebuie suflet ca sa fi tu insati iubirea.Ea isi face cel mai mult loc in inima pentru ca merita.Asta este iubirea noastra asta simntim cand ingerasul iubiri arunca cu sageata ei. Funda?

17 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Un sentiment inexplicabil! Fericire din belsug si multa iubire!
Un castig la loto!

| Dariusuu a răspuns:

Iubirea nu are limite.

Si cu asta am spus tot.

| sensualus a răspuns:

Mda... se spune ca a iubi inseamna sa-l lasi pe celalalt sa traiasca

| MrAnderson a răspuns:

Draga PisicutzaMik,
Iubirea nu are definitie. Fiecare o vede in felul sau. Aici ai putea alege doar varianta cea mai placuta tie.
Si cum spuneam, un astfel de sentiment nu poate fi constrans de niste reguli.
Cea mai simpla explicatie ar fi ca doi oameni se pretuiesc atat de mult unul pe celalalt, incat nici o lege, nici un obstacol, si nici un sacrificiu nu este prea mare.

| AleXisAleXis a răspuns:

Iubirea nu are definitie! Ea nu se spune, Ea se simte!

| adrianamara a răspuns:

A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.

| AiEnma97 a răspuns:

Dupa mine, iubirea adevarata o simti atunci cand pui fericirea persoanei speciale pe care o iubesti mai presus de fericirea proprie.

| YoMsG a răspuns:

Pai este o floare, te pisi pe ea si creste

| AditzaAditsssa a răspuns:

Sunt de doi ani de zile cu el.Nu ne-am inteles niciodata perfect, insa m-am indragostit nebuneste de el.Ne certam foarte des, nu este prea atent cu mine sau cu sentimentele mele.E baiat, ar zice unii, si e normal.Insa uneori exagereaza.Cateodata simt ca nu contez deloc pentru el, ca nu ma iubeste.Simt ca nu sunt atat de importanta pentru el cum e el pentru mine.Plang mai mereu pentru ca nu ma simt apreciata.Nu reusesc sa inteleg de ce.Ca om, e de nota 10. Ii iubesc fiecare gest, cuvant.Sunt in stare de orice pentru el.El pentru mine nu.Si stiu ca nu va fi niciodata.Nu avem un viitor prea promitator impreuna.Sufar si voi suferi in continuare daca vom ramane impreuna.Insa nu pot renunta nicicum la el! Il iubesc enorm, cum n-am iubit si nu voi mai iubi! Desi ma simt foarte singura uneori si il doresc ca pe nici un alt lucru, nu realizeaza cat de mare poate fi iubirea mea pentru el.I-am iertat fiecare greseala ( nu a fost vorba niciodata de inselat ), fiecare cuvant urat, fiecare gest care m-a durut.Il iubesc... enorm! Nu va intelege niciodata, stiu, dar il iubesc prea sincer! Stiu ca ii gresesc uneori, si numai gandul ca il doare, ma distruge.De ce? El nu face la fel cu mine.Dar il iubesc.Nu stiu de ce, pentru ce, stiu doar ca... il iubesc din tot sufletul meu! De-asta cred ca nu exista o definitie a iubirii. E doar iubire.Doar dorinta din toata inima de a vedea pe cineva fericit, chiar daca asta inseamna a-ti sacrifica propria fericire!

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Iubirea este ceea ce ne definește ca persoane. Este tot ce avem mai bun, ne naștem din iubire și trăim pentru iubire, ea ne dă sens vieții.

| AceAl3 a răspuns:

Iubirea este ceva ce tii in tine de cand te nasti si cu timpul ea creste si se manifesta diferit prima data fata de mama apoi cand gasesti aceea persoana speciala ea creste te face sa te simti bine si e cea mai placuta senzatie din lume. Cand iubesti. iubesti si atat nu stii de ce si nu e neaparat sa ibesti o persoana iubirea are o mie de moduri de exprimare, poti iubi un animal o planta, orice iubirea poate fi exprimata in orice fel pentru ca vine din inima si e sincera. Nu e corect spus " iubirea provoaca suferintaŢ nu ea e de vina ci noi iubirea e ceva frumos dar noi suferim pentru ca ne dam voie sa suferim, suferim pentru ca am facut greseli sau doar pentru ca persoana de langa noi nu stie sa isi exprime sentimentele asa cum ne asteptam noi. Funda? :*

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Un sentiment care te face fericit, uneori trist, dar de cele mai multe ori trist.

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Iubirea este Dumnezeu
cand faci loc fericirii si credintei in inima ta
cand te uiti la persoana iubita si in stomacul tau sunt fluturi iar in mintea ta numai chestii nebune
Iubirea e legea vietii.

| vladflorea a răspuns:

Este cel mai frumos sentiment de pe LUME! :X

| anonimlove123 a răspuns:

Iubirea este..hm, ceva depre care multi vorbesc dar putini au vazut-o de fapt. trece peste ani distanta si timp ..si eu iubesc si e viata mea simt ca as da orce la schimb sa fie fericit nu vad pe nimeni in afara de el de noi e singurul motiv pentru care traiesc in lumea asta mizerabila e peroana la care ma gandesc mereu inculsiv acum de care imi este mereu dor si plang doar pentru ca nu e cu mine dragostea e prea frumoasa ca sa poate fi inteleasa si se zice ca nu poti iubii fara sa fi ranit e o minciuna cum ar putea cineva care te iubeste sa te raneasca el nu ma ranit niciodata nici vorbele lui nici ochiii lui sunt doar plini de dragoste cand se uita la mine si simt ca vreau sa ii ofer totu si ma doare ca nu pot sa ii dau mai mult ca vreau sa inteleaga ca fara el nu exist ca il iubesc ca mi-as dori sa fiu oriunde in lumea asta cat timp sunt cu el, e singutu care e cum mine cand rad si plang si nu ma judeca dar ma cearta si nu ma lasa sa gresesc e o iubire ce ma tine in viata ..si imi pare rau ca am cauzat certe stupiide din cauza mea ca e distanta dintre noi kilometri care ne despart si ma enervez ca nu e cu mine dar stiu ca ne certam aiurea dar il iubesc iubirea nu se explica se simte.tosti o simt alfel nu e o definitie eu stiu ca iubesc

| numele2 a răspuns:

Iubirea este totul.Cand iubesti atunci simti ca traiesti, ca traiesti si ai un scop in viata. Iubirea e ceva ce depaseste mintea omului, astfel incat o definitie precisa nu se poate determina, poate ca nu sunt cuvinte. Fara iubire in lumea asta nu ar exista nimic.Ar fi totul fara sens.

| PisicutzaMik15 explică:

Este foarte frumos.Bravo! Felicitari!:*