| Libra23 a întrebat:

Ce este iubirea? Cel mai original si bun raspuns primeste funda.

15 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Original pe naiba! Acum toti o sa se rupa in descrieri care mai de care filozofice, unice si greu de inteles.laughing)
Iubirea e o chestie atat de simpla dar putini o inteleg, iubirea este viata si daca iti lipseste iubirea, iti lipseste viata! happy

| Doηηa a răspuns:

Numai cine iubește știe ce-i iubirea...
Restul? Sunt doar "dulcegării".

| KatomikaTakumi a răspuns:

Respectul este atunci cand stii de ce iti plece cineva. Iubirea este cand iti place e cineva, dar nu stii de ce.
Intr-o zii, un copil a fost intrebat ce este iubirea.Acesta a raspuns: Iubirea este cand un catel de linge pe fata si se joaca cu tine, chiar daca l-ai lasat singur toata ziua.
Intr-o zi, o fetita l-a intrebat pe fratele ei mai mare ce e iubirea.Acesta i-a spus: Iubirea este atunci cand chiar daca tu imi iai ciocolata din ghiozdan in fiecare zi, eu o pun mereu in acelasi loc.
A iubi este insasi legea vietii.
A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb.Multi imi spun: "L-am iubit din toata inima, iar el nu mi-a raspuns niciodata iubirii". Dar daca l-ai iubit cu adevarat, de ce suferi ca el nu te-a iubit? Nu stiti oare ca iubirea adevarata nu asteapta NICIODATA, dar absolut niciodata, NIMIC in schimb. Ea este fericita ca se poate manifesta, ca se poate darui. Atat timp cat suferiti din cauza iubirii inseamna ca inca nu ati cunoscut iubirea adevarat.

| neutrino a răspuns:

Pentru a primi cel mai original raspuns trebuie sa fii tu cea mai originala persoana. Pana atunci, trebuie sa te multumesti cu raspunsuri originale.

| Lizzu a răspuns:

Ratiunea de a trai happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Iubirea izvorăşte din sufletul oamenilor.
Sentimenul acesta pur e atemporal şi după cum toţi ştim, iubirea e "boala" cea mai grea şi care lasă urme adânci.
Deşi societatea creează bariere, iubirea nu ar trebui să ţină cont de ele!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este un rezultat al proceselor chimice care au loc in creier, procese amorsate de o srie de stimuli implantati de simturile noastere.Acesta este adevarul, necosmetizat.

| gmxromania78 a răspuns:

Buna.
Iubirea este numai pentru unele persoane (care tii la ele cu adevarat).

| Schatzyyyyy a răspuns:

Eu... te iubesc!
Uff, tu... iubire?!

Te mai... doresc!
Ehh... fericire!

Iubim noi... oare?
Unul... iubeşte!
Bis... că mă doare!
Eeii... dragoste, este!
Să ne... dorim!
Ce de iubire!

Mai mult te... simt,
Unde-i... trăire!
"Love"... de poveşti!?
Totu-i... dorinţă.

Drag, tu... ce-mi eşti
E... peste fiinţă!

Tare mi-eşti... dragă!
Oare-i... o fragă,
Terra... întreagă?

| AlbaAura a răspuns:

Iubirea cuprinde intregul mister al idealului.A iubi inseamna a infrumuseța, a infrumuseța inseamna a iubi.Este una din nevoile fundamentale ale ființei noastre de a gasi fericirea noastra in fericirea altora.
Eros este zeul care ne elibereaza de porniri salbatice și ne insuflețeste cu iubire.Deschide drum blandeții și inlatura brutalitatea.Generos și bun, dorit de cei ce nu-l au, este prețios celor ce il poseda.Parinte al rafinamentelor, al delicateții și bunurilor alese, al grației, dorințelor și pasiunilor, el vegheaza asupra celor indrgostiți și le așterne un curcubeu deasupra sufletelor.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,iubirea este atunci cand simti ceva pentru acel om.nu doar pentru banii sa chipul lui ci doar pentru inima lui.

| OtipaOarecare a răspuns:

Iubirea e sentimentul cel mai profund pe care il poate simti vreodata firea umana, un joc care iti da fiori, dar care te atrage, un izvor al mangaierii pe o parte, dar cand flacara se stinge, nu mai ramane decat durere.
Iubirea e un tradafir ce infloreste in toata splendoarea sa, plouat de razele soarelui si mangaiat de soapte, dar caruia nu stii cand ii pot cadea petalele, ramanand doar spinii ascutiti, care pot rani sufletul...
Cam atat mi-a trecut prin minte, daca mai invetez ceva, iti spun.
Pa, pa.

| YourCupidon a răspuns:

Jumate RAI jumate IAD

| Soophie94 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos lucru.Singurul lucru care te face sa uiti de tot, singurul lucru minunat in lumea asta plina de ura si dusmanie.Sa iubesti si sa fi iubit e absolut fantastic.

| ALexMHaa a răspuns:

Iubirea este ca un magnet un corp atrat de alt corp asa e si iubirea ca fata care simnti ca ea e iubirea sau baiatu la fel atunci se scapara flacara cand vezi iubirea in ochii ei sau in ochii lui setimentu e al amdurora