| bleakk a întrebat:

Vreau si eu cateva retete de mancaruri/gustari pentru micul dejun bogat in proteine? 2-3 exemple pe raspuns, cel mai bun primeste funda.si nu vreau neaparat dupa net, daca se poate sa nu fie exagerat de lung (in cuvinte).

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exemplu ce-am mancat eu azi dimineata : humus ( are proteine vegetale din naut ), somon afumat, omleta cu branza si marar, paine integrala.

| Jipa95 a răspuns:

2 oua fierte cu branza, lapte batut

| bleakk explică (pentru Jipa95):

Sa stii ca nu m-am gandit vreodata

| Jipa95 a răspuns (pentru bleakk):

Pai sa incerci ouale fierte contin foarte multe proteine. Uite fierbe-ti maine dimineata 2 oua, si mananca-le ori cu lapte batur, ori cu branzawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jipa95):

2 oua fierte = 14 grame de proteine

14 grame inseamna "foarte multe" pentrur tine? eu prefer 50-60 de grame

| Loredana40 a răspuns:

Incearca 2 mere cu apa/ceai

| Loredana40 a răspuns:

Cui i-ai spus sa taca, si cui ai spus ca nu te--ai gandit vreodata?