| AlexandruDerosin a întrebat:

Ce este mai exact picatura placerii? si cum scap de ea?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te referi la "lichidul preseminal" ( preejaculator/prespermatic ) şi NU ai cum să "scapi" de el!

Lichidul preseminal este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi poate CONŢINE spermatozoizi - numărul lor DIFERĂ în funcţie de mai mulţi factori : nivelul de excitaţie ( înainte de a ejacula ), un eventual sex oral practicat înainte de penetrarea vaginală, sau ejaculări anterioare RECENTE ( la „partide" repetate ), etc. - şi POATE produce sarcină ( mai ales dacă fata se află în perioada fertilă )!
Lichidul preseminal este prezent pe TOATĂ durata actului sexual sub formă de lubrifiant.

Pentru detalii vezi linkul : http://www.clopotel.ro/......r-141.html

http://www.contraboli.ro/......traceptie/

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Păi cum vrei să scapi de ea dacă tu nu știi ce e?

| TeenagexD a răspuns:

Ceea ce este numita popular drept "picatura placerii" e de fapt lichidul preejaculator sau prespermatic.
Te pup!