| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea se uita la porno pe tel, voi cum vedeti o relatie in care fata are daddy issues, avand probleme cu tatal?
Se poate spune ca are probleme legat de partener si sex sau doar e un gand?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uitatul la pornografie NU este "daddy or mammy issue", ci adictie sexuala.

| doctorandus a răspuns:

Foarte multe femei se uita la porno, nu e ceva anormal iar a psihanaliza asta este pseudostiinta.

| doctorandus a răspuns:

Referitor la ce spune Violleta2022: adictia sexuala nu este o tulburare recunoscuta de medicii psihiatri. Surse: DSM-5, DSM-5-TR, ICD-10 si ICD-11.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Jahnen, Matthias; Zeng, Leopold; Kron, Martina; Meissner, Valentin H.; Korte, Alexander; Schiele, Stefan; Schulwitz, Helga; Dinkel, Andreas; Gschwend, Jürgen E.; Herkommer, Kathleen (4 iulie 2022). „The role of pornography in the sex life of young adults-a cross-sectional cohort study on female and male German medical students". BMC public health. 22 (1): 1287. doi:10. 1186/s12889-022-13699-4.  Accesibil gratuit. ISSN 1471-2458. PMC 9252028 Accesibil gratuit. PMID 35787262. "rezultatele acestei analize arată: consumul de materiale pornografice este foarte frecvent în rândul tinerilor studenți germani la medicină". [de ambele sexe].

| VoidEternal a răspuns:

O fata cu "daddy issues" este atrasa de bărbații mai în vârstă pentru că i-a lipsit atenția tatălui ei, sau el a fost mai mult absent.

Asta înseamnă, nu că are probleme random cu tatăl ei.

Faptul că se uita la filme pentru adulți nu are neapărat legătură cu daddy issues, dacă nu cumva fix asta caută pe site-urile alea.

| Miruna333 a răspuns:

Ce legatura are uitatul la porno cu dadu issues?

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Daddy issues... Fosta mea a avut așa ceva. Din cauza lipsei prezentei tatălui ei lângă ea. Era, dar era complet absent.
Ar trebui să te îngrijoreze, ce tip de material pornografic urmărește. Adică dacă în film, apar bărbați învârtă.
Dacă da, atunci este cazul să o convingi că are nevoie de ajutor de specialitate.