| anonim_4396 a întrebat:

Ce este preludiu Si e legat de sex, nu de muzica. Cine ma lamureste?

8 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Foarte frumos a explicat julliano in 3 cuvinte happy

| M.J. a răspuns:

Este momentul; dinainyea actului sexual ce implica sarutari, mandaieri, dulcegarii, etc.

| alinaandrei a răspuns:

Ceea ce precedă, pregătește, anunță un eveniment, o acțiune, un început.adica te joci cu ea/el inainte de a face pasul cel mare

| totata a răspuns:

Preludiul este partea dinaintea sexului in care partenerii se saruta, se mangaie, se excita reciproc, etc.

| Domnu Bogdan a răspuns:

Daca dai o fuga in DEX e clar ca spune de muzica, dar majoritatea cand aude "preludiu" a picat fisa = sex, adica aperituvul dinaintea felului principal, saruturi, mangaieri, priviri seducatoare se normal sex oral.

| julliano a răspuns:

Incalzirea dinnaintea furtunii

| rotterdan a răspuns:

Este asa zisa ancalzire, la ceea ce va urma(amore& sex)

| marylina a răspuns:

Multitudinea de actiuni ce preced actul sexual propriu zis. El poate contine masaj, dans, mangaieri, sarutari, cuvinte dulci sau mai putin dulci... fiecare cuplu este diferit. Uneori si o simpla privire poate fi preludiul perfect pentru o dezlantuire incinsa.