| florin1979 a întrebat:

cine ma lamureste ce e cu funda?laughing

Răspuns Câştigător
| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a răspuns:

Pai da.De exemplu eu acum iti explic sa spunem.Si dupa ce tu primesti sfatul de la mine iti arata in coltul din dreapta jos daca vrei sa acorzi fundita. Iar daca doresti dai click pe ea si te intreaba daca esti sigura ca acesta este raspunsul castigator.Si tu dai da sau nu. Apoi sa acorzi un calificativ spre exemplu"folositor, nefolositor, amuzant, inteligent, stupid" iti arata dupa ce postez eu acest raspuns sub textul meu toate cele 5 calificative tu dai click pe care crezi ca coincide cu raspunsul primit iar apoi iti da acolo o bifare in colt si dai click pe ea. Dar fundita iti este m-ai de folos decat un calificativ.Bine si un calificativ este bun decat deloc dar o fundita te poate ajuta mult.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@florin1979, si eu eram exact ca tine la inceput. oh go on Nu intelegeam care-i treaba cu "funda" si ce vrea ea sa insemne. Am descoperit intr-un final, ca "funda" este egala cu "raspuns castigator". Si anume, in final (dupa trecerea celor 3-5 zile) cel, care pune o intrebare, trebuie sa se hotarasca, raspunsul cui merita sa fie declarat castigator, si atunci autorului acelui raspuns i se ofera "fundita" - un fel de medalie oranj/rasplata/premiu. big grin peace signwinking

| Bacemi a răspuns:

Funditele reprezinta aprecierea castigata din partea altui utilizator al comunitatii . O fundita iti acorda 100 de puncte ce te ajuta sa urci in clasament . Dupa ce pui o intrebare cand intri sa vezi raspunsurile primite observi ca in dreapta fiecarui raspuns e o fundita . Dai click in dreptul raspunsului pe care il consideri mai bun si acel utilizator primeste fundita .

| Petronela a răspuns:

Fundita este raspunsul considerat castigator de cel care a pus o intrebare.

| Zoki a răspuns:

Atunci cind pui o intrebare pe site, primesti raspunsuri corect? In dreapta raspunsurilor este o fraza:,, Declara acest raspuns cistigator". Aceasta se mai numeste funda! Daca tot vorbim de ea imi dai una? happy

| Oti a răspuns:

Poi prin funda desemnezi cel mai bun raspuns care ti-a folositwinking

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Daca consideri un raspuns foarte bun sau ti-a placut ii acorzi o funda(in partea dreapta dai click)

| EBE a răspuns:

Pai atunci cand pui intrebari dai o funda raspunsului pe care l-ai considerat a fi cel mai bunhappy
Acum pune-te pe raspuns si colecteaza ct mai multe

Răspuns utilizator avertizat
| Blake1 a răspuns:

Fundita?laughing)))chestia asta o acorzi cui a avut cel mai bun raspuns din punctul tau de vedere...si o gasesti in partea dreapta a fiecarui raspuns si apesi acolohappy

| Led a răspuns:

Fundaaaaaa este ca o,, rasplata,, pentru raspunsul care te multumeste la intrebarea ta.