| kindawannapeee a întrebat:

Ce este virginitatea si cum se pierde? dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

V I R G I N I T A T E A femeii, este perceputa foarte diferit si din acest motiv in unele culturi/comunitati si in prezent reprezinta o stare absolut obligatorie in momentul in care fata se marita, pe cand in alte culturi cu idei mai libertine, virginitatea si-a pierdut practice orice valoare spiritual-moral-etica. Multa lume face o confuzie impardonabila considerand DEFLORARE ''pasaricii'' ca fiind sinonima cu DEZVIRGINAREA femeii. Multi NU reusesc sa inteeaga faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune imateriala, intangibila si invizibila care EXISTA si este localizata in MINTEA fetei/femeii deci nu la nivelul vaginului/vulvei. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE nu poate fi stabilita sau determinata vizual de o alta persoana, fiindca niciun CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si NU poate fi nici atins/pipait in mod real, nici fizic si nici material si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat si/sau accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat dar acest lucru il stie/cunoaste insasi ea, cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE si nu DEZVIRGINARE asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit,
Deci reiese foarte clar ca medicul ginecolog NU se poate pronunta in privinta modului de deteriorare a himenului. Deflorarea se poate produce strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului prin producerea unei anumite ''agresiuni'' in urma careia ramane o stare vizibila si/sau palpabila. Insa in anumite cazuri acest proces de DEFLORARE se mai poate produce si din mai multe diverse alte motive. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea deflorarii sunt activitati care n-au absolut nici-o conotatie sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea himenului, acesta se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata exercita asupra himenului o ''tensionare'' ce rezulta ca urmare a unor miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Este unanim acceptata atat aprecierea cat si considerati portivit caruia este IMPOSIBIL sa se produca AUTOdezvirginarea.
Virginitatea dispare in momentul in care fata/femeia respectiva intretine primul act sexual seal, intravaginal din viata, ei, adica actul sexual de dezvirginare care se produce in momentul in care un baiat/barbat isi introduce penisul in vaginul ei. Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Tu ai aterizat de pe lună?

| kindawannapeee explică (pentru Ofiintă):

Intr-un univers de oameni complet incompatibili... din pacate da...

| Werrich a răspuns:

Trolling, plictiseala mare.

| kindawannapeee explică (pentru Werrich):

Nu este trolling, scuze de raspunsul intariziat. este o intrebare a moralitatii virginitatii, o intrebare mai mult etica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea este cel mai frumos cadou pe care il poti oferi partenerului tau in noaptea nuntii, ea se pierde in momentul in care faci sex, bine ar fi sa te pastrezi pentru casatorie, nu ca toate panaramele care fac sex cu cine apuca.

| ViorelVaFuraDeSubPod a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-l asculta pe Gigel. Virginitatea ti-o pierzi cu cine vrei. Nu trebuie sa fii maritata. Virginitatea trebuie pierduta cu o persoana in care poti avea incredere si cu care te simti confortabil in preajma ei. Virginitatea se pierde in urma unui contact sexual, mai exact prin penetrarea vaginului de penisul unui barbat. PS: Trebuie pierduta cand te simti tu pregatita, nu cand vrea iubitul tau. Sper ca te-am ajutat si nu mai asculta toate prostiile baietilor! KILL ALL MAN 2021

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/ngBSJ4_lzdw

| UnDiavol a răspuns:

Dac-o iubești cu adevărat din tot sufletul tău și inima ta nu are importanță dacă e virgină doar un om fără caracter și principii și fără respect Un om infect parazit micro ar pune preț pe așa ceva când iubești cu adevărat din tot sufletul și inima ta nu-ți pasă dacă are copii dacă e virgină și multe alte prostii pur și simplu O iubesc cu adevărat din tot sufletul meu și toată inima mea pentru tot restul vieții mele

| Werrich a răspuns (pentru UnDiavol):

Contul lui e facut azi, face trolling.

| UnDiavol a răspuns (pentru Werrich):

Am crezut că este adevărat ce nervi m-a luat deodată

| SilentRain a răspuns (pentru UnDiavol):

E ironic cum un om fals și egoist că tine vorbești de iubire
Sper cu toată ființa mea sa suferi măcar un sfert, din râul pe care l-ai făcut
Tu zici de alți că sunt jonici, când tu ți-a bătut joc efectiv, de viață și liniștea altora pentru simplul tau egoism

| UnDiavol a răspuns (pentru SilentRain):

Oricum ți aș răspunde tot așa o să mă vezi lasă să fiu un om egoist un om fals lasă să fiu toate astea

| kindawannapeee explică (pentru UnDiavol):

Este o intrebare pe cat se poate de serioasa. daca dezvirginarea reprezinta in caz general penetrarea vaginului cu penis, atunci cuplurile de gay si de lesbiene, chiar daca au contact sexual, mai sunt virgini?

| UnDiavol a răspuns (pentru kindawannapeee):

Trebuie să înțelegi ceva foarte important Dacă cineva te iubește te iubește așa cum ești Pentru cine ești când iubești pe cineva din tot sufletul tău și inima ta nu are importanță dacă este virgină nu are importanță dacă are copii nu are importanță dacă nu are un picior o mâna Nu Are absolut nimic ce contează cu adevărat este doar un unul singur altul nu există Sufletul și inima ei

| Maliwiskey a răspuns:

Virginitatea e ca banul, o dai ca sa fii fericitlaughing
enjoy!

| RaresCalina a răspuns:

Te ***

| Garbiel69 a răspuns:

Virginitate: cand n-ai fost *** sau n-ai *** in **** in cur niciodata.
Cum se pierde: daca iti baga unul penisul in vagin.