| Xenia1234567890 a întrebat:

Care e varsta cea mai potrivita pentru a pierde virginitatea?!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După casatorie evident.

| unarab40 a răspuns:

Nu e legatde varst a,, ci de nevoia si pregatirea ei

| OnuOnulică a răspuns:

În principiu 20 de ani.

| OldSoul a răspuns:

Pai daca e sa ne gandim logic, si sa analizam ce urmari poate avea intretinerea unui contact sexual, ar iesi ca perioada ideala e dupa 20 de ani in colo.
Acum depinde, daca vrei sa-ti intemeiezi o familie de la 14 ani, bravo tie.
PS:Romania e tara din Europa cu procentul cel mai mare de fete care raman insarcinate pana la 18 ani (si desigur o mare parte din ele avorteaza), misto nu?

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns (pentru parad0x616):

Se pare ca mama ta nu a auzitwinking
Tu esti genul de copil care vrea sa se distreze cu o fata si cumva se intampla sa se rupa prezervativul (sa inveti si tu o lectie importanta in viata), si uite asa aia ramane insarcinata, tu ca un copil adevarat ce esti, nu stii cum sa te scuzi, cum sa scapi de ea si sa fugi sub fusta ma-tii si aia saraca ramane vai de capul ei, si ii distrugi tineretea ca esti tu gigolo care vrea senzatii tari, ca vrei doar distractie si nu stii ceea sa-ti asumi greselile, ca tu esti...
Asta nu-mi place, majoritatea iau sexul ca pe o distractie si nu-si asuma faptele, daca tot vrei sa faci sex, macar asuma-ti riscul in...
Dar hei, daca vrei distractie invata sa-ti asumi si riscurile, nu de alta, dar ar fi pacat ca karma sa existe si sa te trezesti in viitor ca fata ta, e tratata exact cum ai tratat-o tu pe cealalta nu?

| Florentina9210 a răspuns:

De la 18 ani in sus. Acum depinde si cand esti pregatita psihic si fizic.

| Dugalle a răspuns:

9 ani.

| Адина a răspuns:

20+ cred thinking