| Alexuta333 a întrebat:

La ce varsta se pierde virginitatea?

Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Pai..la mine a fugit.Caut VIRGINITATE, ofer recompensa. 07xxxxxxxx

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Merele se culeg in octombrie si portocalele in ianuarie, pentru ca atunci sunt coapte.
La oameni, e aceeasi regula, cand sunt copti, adica dezvoltati suficient pentru a putea perpetua specia si a creste copii.
In secolul 21, lucrurile nu s-au schimbat, din punct de vedere medical, un acord unanim ne informeaza ca dupa varsta de 17 ani si jumatate, 18 ani, o fata isi poate incepe linistita si viata sexuala.
Dar cand o va face intr-adevar, ea singura va hotari, neinfluentata si fara sa fie manipulata de nimeni si de nimic.
E hotararea si responsabilitatea ei totala!
happy

| վፀiፀፀ a răspuns:

Cand crezi tu ca esti pregatita atat fizic cat si psihic. ^^

| Awesom a răspuns:

La orice varsta de la 16 ani in sus.

| AlexanderAdrian a răspuns:

De la 16 ani in sus cand te simti pregatit/pregatita sa faci pasul asta. Baietii vor in general cat mai repede, fetele sunt convins ca vor si ele daca n-ar avea atat de multe temeri justificate - dureri, pericolul unei sarcini etc.

| BiuL a răspuns:

La 18 ani

| neutrino a răspuns:

La varsta a doua.

| sofisis a răspuns:

Bine ar fi dupa 17 ani jumate-18 ani. Atunci riscurile de a fi marcat emotional sunt mai mici.Esti mai responsabil si deja se presupune ca ai cunostinte in domeniul sexualitatii (protejare, bts etc)

| Lvrkiosif a răspuns:

Cand te simti pregatit/a si stii ca ai langa tine cineva care sa te iubeasca.

| lex79 a răspuns:

Cand pica ceasul rau si intra penisul in vagin.

Răspuns utilizator avertizat
| JosePpPp a răspuns:

Pe la 14-15. Unele cu putin noroc o gasesc pana sa afle parintii.

| mariusice a răspuns:

legal dupa 18 ani faci ce vrei pana atunci ceri voie de la parinti happy, glumesc mai tine de virginatate daca o mai ai nu te lasa, mmai bine discuti cu mama ta

| InuyashaKagome14 a răspuns:

Din punct de vedere religios, e bine să o faci după nuntă cu soțul tău happy din punct de vedere sentimental, când simți tu că el e alesul vieții tale happy

| DevinKing a răspuns:

Maxim 60